Popsav Şarkı Günleri Başlıyor
17 Haziran 2011 Cuma - 16:01     2.287 kez okundu.    
Popsav Şarkı Günleri Başlıyor

Popsav Şarkı Günleri Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Popsav ve Doğa Koleji ortak çalışmasıyla Türk Pop’unun en sevilen, en popüler ve nostaljik şarkılarını, sevilen sanatçılar ve orkestralar eşliğinde muhteşem bir konserle 18- 19 Haziran 2011 Cumartesi- Pazar saat 21:00’de Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda müzikseverlere sunuyor.

18 Haziran günü Deniz Seki ve Rafet El Roman’ın açılış konseriyle başlayacak Popsav Günleri’nde birbirinden sevilen sanatçılar geceye renk katacaklar. Sevilen sanatçılar Kenan Doğulu, Burcu Güneş, Eda- Metin Özülkü, Gülben Ergen, Eski Dostlar, Hakan Peker, Reyhan Karaca, Yıldız Tilbe, Özcan Deniz, Yaşar, Betül Demir, Zafer Peker, Ali Güven, Murat Dalkılıç büyük orkestra eşliğinde sevilen şarkılarını seslendirecekler. Türk Pop Müziği tarihçe olarak çok eskilere gitmeyen 30- 40 yıllık bir geçmişe sahiptir. Popüler Türk Müziği ve Anadolu Pop Müziğinin Modern müzik kalıplarıyla donatılarak yazılmasından yada yabancı müziklerin Türkçe sözlerle yazılarak icrasından meydana gelmiştir. Popüler Türk Müziği yada Türk Pop Müziği Batı Avrupa ve Kuzey Amerika müzikal alt yapıları örnek alınarak geliştirilmiştir. İlk çalışmalar 60’lı yıllarda başlamış, 70’li yıllarda Batı’da popüler olan parçalara da Türkçe sözler yazılarak dinlenmesi ve hit olması sağlanmıştır. 80’li yıllarda gelişme evresini tamamlayan Türk Pop Müziği Eurovision Şarkı Yarışması’na katılarak uluslar arası alanda da kendini göstermeyi başarmıştır. Türk Pop Müziği ülkemizde zamanla daha da gelişerek büyük endüstriyel bir sektör haline gelmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.