Ritim Atölyesi
27 Ağustos 2009 Perşembe - 14:06     28.440 kez okundu.    
Ritim Atölyesi

Bütün müzisyenlerin kendilerini geliştirmesi gereken bir alan olan ritim, müziğin melodi ve armoni ile birlikte en önemli unsurlarından birisidir.

Bütün müzisyenlerin kendilerini geliştirmesi gereken bir alan olan ritim, müziğin melodi ve armoni ile birlikte en önemli unsurlarından birisidir. Grup halinde yapılan ritim atolyesi öğrencinin ritim duygusunu geliştirmesinin yanı sıra ekip uyumu sağlanmasında da oldukça önemlidir. Ritim atolyesinde bongo, tumba, darbuka gibi birçok vurmalı çalgılar kullanılmaktadır. Ritim terapi olarak da adlandırabileceğimiz bu çalışmada beynin sağ ile sol lobunu çalıştırmak suretiyle denge ve farkındalığı yakalamak, yaratıcılığı geliştirmek amaçlanmaktadır. Bu çalışmaya katılmak isteyenlerin müzik bilmek zorunda olmayışı katılımcıların renkliliğini arttırmaktadır.

Selim Selçuk yönetiminde yapılan bu çalışma kurs öğrencileriyle olduğu kadar  ülkemizin seçkin şirketleriyle kurumsal çalışmalar şeklinde de yapılabilmektedir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.