Rock- Soul- Caz Konseri
13 Ağustos 2010 Cuma - 10:55     1.793 kez okundu.    
Rock- Soul- Caz Konseri

Rock- Soul- Caz Konseri

İngilizlerin ünlü grubu Tindersticks 20 ve 21 Eylül 2010 tarihlerinde iki konser gerçekleştirmek üzere ülkemize geliyor. Nottingham’da kurulan Tindersticks grubu rock müziği formlarını soul ve caz formuyla harmanlayarak oluşturdukları yeni tarzda başarılı çalışmalara imza atıyorlar.

Grubun bariton ses i ünlü vokal Stuart A.Staples’in grup şefliğinde gerçekleştirilen müthiş canlı performanslar da sıra dışı enstrümanlar kullanılıyor. Bunların arasında glockenspiel, piyano, vibrafon, fagot, klarnet, keman yer alıyor. 1991 yılında İngiltere’nin Nottingham şehrinde kurulan grup Yunanistan sahilleri nde buldukları kibrit kutusunun üzerindeki ‘Tindersticks’ yazısını grubun adı olarak alırlar. Kendilerine ait olan plak firmaları Tippy Toe Records’dan ilk olarak ‘Patchwork’ isimli parçalarını çıkararak kendilerini diğer indie rock gruplarından farklı bir yere taşırlar. Üçüncü albümleri olan ‘Curtains’ grubun soul müziği ne yönelişlerinin dönüm noktası olur. Grubun sıra dışı çalışmaları, alışıldığın dışında tınılar duymayı arzu eden her müzikseverin merakla ve ilgiyle dinledikleri özellikle iki çalışmayla tescillendi. Bunlardan birincisi ‘We Have All The Time In The World’, ikincisi ise ‘Here’ isimli cover parçaydı. Birinci çalışmaları birkaç sene sonra Criminals tarafından yeniden yorumlandı. Grup bu çalışmalarıyla hangi tarzda olursa olsun başarıyla müzik yapabileceklerini ispatladılar. 2008 yılında 8.albümleri ‘Falling Down A Mountain’ı çıkaran Tindersticks grubu duygusal Fransız film müziklerine de el atarak farklarını beyazperde de ortaya koydular. Grubun 20 – 21 Eylül’deki konserleri İstanbul’un önemli müzikhollerinden ünlü Babylon’da gerçekleşecek.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.