Roxette ile Yeniden
6 Ocak 2011 Perşembe - 20:12     2.543 kez okundu.    
Roxette ile Yeniden

Roxette ile Yeniden

Uzun bir aradan sonra bir araya gelen grup Roxette 2011 dünya turnesi kapsamında 25 Mayıs 2011’de Maçka Küçükçiftlik Park’ında hayranlarına seslenecek.

 80’li yıllardaki çıkışıyla müzik dünyasına imzasını atan grup elemanlarından Marie Frederikson, 2002 yılında beyin tümörü ameliyatı geçirince başarılı çalışmalarına ara vermişti. Per Gessle ve Marie Frederikson 2009 yılında dünya turnesiyle yeniden sevenleriyle bir araya gelen ve 2011 de de  dünya turnesi programlarına devam edeceklerini açıklayan grup 600.000 kişilik hayran ordusuyla Avrupa turnesini tamamladı. Müzik listelerinde ve rekor satış seviyelerinde dünyayı fetheden Roxette ilk olarak 1989 yılında ‘The Look’ve ardından 1990 yılında klasikler arasına giren baladları ‘It Must Have Been Love’ile efsanelerini yazdılar. 1991 yılında kendilerine Multiplatinyum ödülü getiren ‘Joyride’la ilk dünya turnelerine çıkan grup 10 yıl listebaşından hiç düşmeden zirvede kalmayı başardılar. 2005 yılında ‘Listen to Your Heart’ ve ‘Fading Like a Flower’ la gerçekleştirdikler cover çalışmasıyla dans müzik listelerinin de en başına oturmalarını sağladı. Bu yıl yeni albümlerinin son rötuşları için stüdyoya giren grubun bahara doğru albümlerini piyasaya sürmesi bekleniyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.