Saksafon
27 Ağustos 2009 Perşembe - 14:05     18.208 kez okundu.    
Saksafon

Saksofon nefesli bir çalgı olup 1800’lerde Joseph Sax tarafından patenti alınmıştır. Caz müzikte şöhret bulan saksafon cazdan önce askeri bandolar için kullanılıyordu.

İlk önce Fransa’nın ordu bandosunda kullanılmış, zamanla diğer ülkelerde de yer almıştır. Alto saksofon, tenor saksofon, soprano saksofon en çok tercih edilenlerdir.

İMA’da saksofon dersi almak isteyen öğrenciler amaçları doğrultusunda yönlendirilirler. Saksafon fiyatları dahil olmak üzere birçok konuda aydınlatılan öğrenciler, saksafon kursu için önce mülakata alınır ardından da kayıt yaptırabilirler.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.