Salon’da Konserler Başlıyor
15 Eylül 2010 Çarşamba - 11:51     2.356 kez okundu.    
Salon’da Konserler Başlıyor

Salon’da Konserler Başlıyor

İstanbul’un kültür ve sanat yaşamına kattığı Şişhane ve Galata mahallerinin birleştiği hat üzerinde yer alan Salon (İKSV) konser programları 25 Eylül 2010 Cumartesi günü saat 22:30’da Chivas Jazz Knights’ın rock, fusion ve caz konseriyle başlıyor.

Kısa adıyla MMW grubu John Medeski tuşlu çalgılar, Billy Martin vurmalı çalgılar, Chris Wood ise basta yer alıyor. 1991 yılında Brooklyn’de kurulan grup zengin armonik yapıl arı kullanarak ve güçlü melodilerle besleyerek farklı bir sound elde ettiler. Birçok plak yapım firmasıyla çalışan grup, müzik devi Blue Note’la yollarını birleştirerek aralarında çocuklar için de müzik çalışması bulunan 12’yi geçkin albümle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok hayran kitlesi yarattılar. İki gün gerçekleşecek konserin ikinci tarihi 26 Eylül 2010 Pazar saat 21:30’da Salon’da Chivas Jazz Knights’la hayranları son kez kucaklaşacak. Brooklyn Amerika’nın en büyük eyaleti ve en kalabalık nüfusa sahip bölgesi olan New York’un 5 şehrinden biridir. Yüzyıldan fazla zamandır dünyanın en önemli finans ve ticaret merkezlerinden biri olan eyalet eğlence, medya, politika,moda ve kültürel etkinliklerle dünya kentleri arasında önde gelmektedir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.