Sanat Güneşi’ni Anma Konseri
27 Şubat 2010 Cumartesi - 13:20     2.449 kez okundu.    
Sanat Güneşi’ni Anma  Konseri

Sanat Güneşi’ni Anma Konseri
Radyo yıllarında evimizde radyo temsili diğer adı Arkası Yarın, Yuki (Orhan Boran), Okul Radyosu, Türk Sanat Müziği Konserleri dinlenilirdi.

Değerli tiyatro ustalarının rollerini konuştuğu radyo temsili Arkası Yarın bir tören ciddiyetinde çıt çıkarılmadan dinlenilirdi. Okul Radyosu okuldan eve dönüşümüzde ders öncesi yemek faslının en neşeli programıydı. Babamız akşam yemeğinden sonra radyodaki Türk Sanat Müziği konserlerini hiç kaçırmaz ve tatlı sesiyle şarkılara eşlik ederdi. Evimizin içindeki sakin ve huzurlu ahengin içerisinde Radyo’nun yeri başkaydı. İşte Sanat Güneşi ’mizde radyomuzun ısınan lambasıyla burada doğdu. Titrek, duygusal sesiyle ve üzerine basa basa özenle konuştuğu Türkçe’siyle rengarenk kostümüyle komşuların evindeki TV’lerde öbek öbek olup ilgiyle izlerdik. Bir yaz akşamı nihayet bir daha ömür boyu hayatımızdan çıkmayacak, hatta yıllar geçtikçe adeti oda sayısına göre fazlalaşacak televizyon evimize geldi. Radyolarımız susmuştu. Artık Sanat Güneşi evimize siyah-beyaz da olsa doğuyordu. İcra ettiği eserlerin duygusal yorumuna gösterdiği hassasiyet, halkına hitab ederken Türkçe’sine gösterdiği özen ve nezaket O’nu diğer sanatçılardan ayrı yere koyuyordu. O Zeki Müren’di. Biz büyüdük. Ve bir gün O hayata veda etti. Şimdi yaşama vedasının 13.yılında sanatçıyı CRR’de 3 Mart Çarşamba akşamı saat 20:00’de en sevilen eserleriyle anıyoruz. Saat 19:00’daki kokteylde uzaklardan bizi izleyen Sanat Güneşi’nin misafiriyiz.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.