Sanatın Yuvası Borusan Müzik Evi Açıldı
11 Kasım 2010 Perşembe - 10:53     2.785 kez okundu.    
Sanatın Yuvası Borusan Müzik Evi Açıldı

Sanatın Yuvası Borusan Müzik Evi Açıldı

Sonbaharın ılık rüzgarları kış mevsimini kucaklarken çok hareketli ve renkli bir szon programıyla Borusan Müzik Evi 5 Kasım akşamı Mercan Dede konseriyle açıldı.

Borusan Müzik Evi konser programları, yurtiçi ve yurtdışından sanatçı konuklar ve sergilerle İstanbul’un sanat nabzını tutacak çeşitli etkinliklerle sanatseverleri birbirinden değerli sanatçılarla buluşturacak. Açılış gecesi Mercan Dede’ye son yıllarda vokal gücüyle dikkatleri üzerine Cem Adrian, Emel Mathlouthi, dansçı Kadir eşlik ettiler. ‘Mercan Dede Secret Tribe’ projesiyle Borusan Müzik Evi’nin sahnelerini açan sanatçı yoğun talep üzerine 30 Kasım 2010 Salı günü yeniden aynı sahnede hayranlarını selamlayacak. Borusan Müzik Evi’nde Kasım ayı çerçevesinde Sonanza Ensemble, Ece İdil (soprano), Emrecan Karayel (piyanist)’le ‘Schumann Gecesi’, Ayşedeniz Gökçin (piyanist)’le ‘Genç Müzisyenler Gecesi’, Jef Giansily dörtlüsü, Sibel Köse ve Sarp Maden ikilisi, Şirin Pancaroğlu ile Erdem Helvacıoğlu ‘Alem-i Aks-i Seda’ çalışması, Michiel Borstlap’ın ‘Solo 2010’ konserleri yer alıyor. Aralık ayına geldiğinde Borusan Müzik Evi’nde yine birbirinden keyifli etkinlikler yer alacak. 2 Aralık’ta piyano’da Leyla Yenisey Artay, viyola’da Atilla Aldemir ‘1850’den, 1950’ye- Geç Romantizmden, Post Romantizme’, 3 Aralık’ta Kağan Yıldız ve FOO-TRIO ‘Klasik ve Caz Ötesi’, ‘Arp İle Her Telden’ ile arp sanatçısı Helene Breschand, viyola sanatçısı Ruşen Güneş ve piyanist Tülay Gürerk konseri, Kerem Görsev’le Kürşat Deniz ortak çalışmasında ‘Two Pianos Play Standards’, Divan Consort, ‘Perküsyon’ sa.ne.na, Can Okan (piyano) ‘Dinleyin Şair Konuşuyor’ etkinlik ve konserleri yer alacak. Genç Müzisyenler Gecesi’nde 18 Aralık’ta 38.Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin açılış konserinde yer alan keman virtüozu 13 yaşındaki Evlin Hoxha Ganiyev sahne alacak. Etkinliklerin biletleri Biletix gişelerinde satışa sunuluyor. Borusan Müzik Evi Kasım, Aralık ayları içerisinde sergiler, sanat dalları üzerine eğitici ve düşündürücü paneller, konuşmalar da rezervasyonlarla düzenlenecek.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.