Scorpions’un Veda Turnesi
22 Ağustos 2010 Pazar - 10:35     2.919 kez okundu.    
Scorpions’un Veda Turnesi

Scorpions’un Veda Turnesi

Rock müzik tarihine adını altın harflerle kazımış dünyaca ünlü rock grubu Scorpion’s üç yıl boyunca 5 kıtada gerçekleştirecekleri dev turneyle müzik dünyasına veda ediyorlar.

Scorpions’un Veda Turnesi

Rock müzik tarihi ne adını altın harflerle kazımış dünyaca ünlü rock grubu Scorpion’s üç yıl boyunca 5 kıtada gerçekleştirecekleri dev turneyle müzik dünyasına veda ediyorlar. Geçtiğimiz ay son albümlerini de piyasaya çıkartan grup 2 Ekim 2010 Cumartesi akşam saat 20:00’de Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda Türk hayranlarına veda konserini sunacak. Grup elemanları kariyerlerinin zirvesinde son noktayı koymak üzere kararlarını verdiler. Halen sahnede olmanın, müzik yapmanın ve yaratıcılıklarının doruğunda olan grup müziğe olan tutkularının hiçbir zaman bitmeyeceğini belirttiler. Scorpions grubu Almanya’nın Hannover kentinde 1960’ların sonlarına doğru kurulmuş olup, hard rock ve heavy metal müzikleriyle 1980’li yıllarda zirveye erişmiş rock müzik tarihine ölümsüz eserler bırakmış bir gruptur. Kırk yılı aşkın müzik yaşamlarında sayısız albüme imza atan grup yüzlerce ödülün de sahibi oldu. Albüm satışları 100 milyonu aşan Scorpions bu veda turnesinde hayranları tarafından inanılmaz bir duygu yoğunluğu içinde karşılanacaklarını bekliyorlar. Grup ülkemizde son olarak 22 Ağustos 2008’de konser vererek sekizbini aşan hayran kitlesiyle kucaklaşmıştı. Scorpions grubunun veda turnesi doğduğu ülke olan Almanya’da başlayacak. Demir Perde ülkesinin yıkılış marşı olan efsanevi ‘’Wind of Change’, ‘Still Loving You’,’Always Somewhere’, ‘Humanity’, ‘Hurricane’, ‘Send me An Angel’ grubun unutulmaz eserleri olarak daima dinlenecek. Aynı dönemlerde kurulan rock ve metal grupları Iron Maiden, Black Sabbath, Metallica, Megadeth, Slayer heavy metal ve trash metal müziğinin bayraklarını halen dalgalandırmaya ve ilerleyen yaşlarına rağmen grupların elemanları konser, albüm ve turne çalışmalarına devam etmektedirler. Bunun en güzel kanıtını geçtiğimiz aylarda ülkemizde de gerçekleşen Sonisphere Festivali’nde dünya devlerinin bir arada ve halen ayakta, aynı enerjiyle yollarına devam ettiğini gözlemledik.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.