Şebnem Ferah Akustik Konseri
8 Eylül 2010 Çarşamba - 11:30     2.472 kez okundu.    
Şebnem Ferah Akustik Konseri

Şebnem Ferah Akustik Konseri

Türk Rock müziğinde efsaneleşme yolunda hızla mesafeler kateden Şebnem Ferah 25 Eylül 2010 Cumartesi günü Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde büyük hayran kitlesiyle buluşuyor.

1972 yılının Nisan ayında Yalova’da dünyaya gelen sanatçı rock müziği dalında ülkemizin önde gelen kadın vokal, besteci ve müzisyenlerindendir. Aslen Üsküp’lü bir ailenin en küçük çocuklarından olan Şebnem Ferah müziğe 5 yaşındayken başlar. Ailesinin müzikle uğraşması ve evlerinin her köşesinin müzik aletleri ile dolu olması sanatçıyı doğal olarak müzikle ilgilenmeye yöneltir. İlköğretim döneminde solfej ve mandolin dersleri alan ve okul orkestralarında solistlik yapan sanatçı lise döneminde ‘Pegasus’ grubuyla yetişkinliğe doğru yürümüş, hayalindeki kız grubunu 1988 yılında ‘Volvox’ grubu olarak kurmuştur. Müzikle profesyonel olarak ilgilenebilmek için daha fazla zamana ihtiyacı olan Şebnem Ferah ODTÜ Ekonomi bölümünün 2.sınıfında eğitimini yarıda bırakır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim hayatına devam eden sanatçı ünlü besteci Onno Tunç ve Sezen Aksu’nun da desteğini alarak bireysel olarak çalışmalarına devam eder. Üç oktavlık ses aralığıyla, rock müziğine kendine has kazandırdığı ruhuyla albümleri fırtınalar estiren sanatçının yaşamı da fırtınalı geçti. 1996 yılında ‘Kadın’ albümünde ‘Vazgeçtim Dünyadan’ şarkısının klibiyle olay rock müziğinde yeni bir dönem açmış, ardından ‘Yağmurlar’, ‘Fırtına’ ve ‘Bu Aşk Fazla Sana’ müzik listelerinde bir numara olmuştur. 1997 yılındaki ilk konserinde 6000 kişiye seslenerek Türkiye turnelerinde ve özel mekanlarda konserlerine devam etti. Yaşamındaki fırtınaların en acısı hiç şüphesiz ki 1998 yılında ablası Aycan Ferah’ın vefatı oldu. 2,5 yıl süren hüzünlü aradan sonra ikinci albümü ile sıkı bir çıkış yaptı. İkinci albümünde de İskender Paydaş’la ve Pentagram’la hayatı sorgulayan ve sözlerin içinde derinlikler bulunan etkili melodiler başarısını bir kat daha arttırdı. İkinci albümün başarısının ardından hızla stüdyo çalışmalarına girdiği sırada 17 Ağustos 1999’da Yalova’da büyük depremde babası Ali Ferah’ın vefat haberini aldı. Bu acının ardından bu kez müziğe ara vermeden ve daha da işine sıkı sarılarak 2001 yılında ‘Perdeler’ albümünü çıkardı. Başarılı albüm ve sahne çalışmaları tüm hızıyla süren sanatçı 25 Eylül’de tüm sevenlerini Cemil Topuzlu’da bekliyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.