Selim Selçuk Trio İMA’da.
20 Ocak 2010 Çarşamba - 14:45     4.222 kez okundu.    
Selim Selçuk Trio İMA’da.

Selim Selçuk Trio İMA’da.

İstanbul Müzik Akademisi Konser Etkinliklerinin ilkini 15 Ocak 2010 Cuma akşamı saat 21:30’da İMA Sahnesi’nde gerçekleştirdi.

Akademimizin Ritm Atölyesi öğretim üyesi sanatçı Selim Selçuk’un kendi adını verdiği caz ensemble grubu Selim Selçuk Trio 2,5 saat boyunca müzikseverlere keyifli anlar yaşattı. Davul (Selim Selçuk), elektrogitar (Bora Çeliker) ve kontrabas (Matt Hall) üçlüsünün canlı performasında İstanbul Müzik Akademisi Sahnesi’nin huzurlu ve sıcak ortamında her biri enstrümanlarında virtüoz seviyesinde çalan müzisyenlerin çaldığı caz standartlarından ve emprovizasyonlarından oluşan bir repertuar hakimdi. Akademimiz öğrencilerinin ve hoca grubundan oluşan izleyici kitlesinin yoğun ilgisi göze çarpıyordu. Geleneksel bir çalışma haline gelecek olan konser etkinlikleri Türk Müziği, Modern Batı Müziği, Klasik Batı Müziği ve Caz eğitimi veren değerli hocalarımızın gruplarıyla canlı performanslar İstanbul Müzik Akademisi Sahnesi’nde müzikseverlerin huzurunda devam edecek. Bateri sanatçısı, Ritm Atölyesi eğitim programının derslerini veren Selim Selçuk hocamız merhum büyük bestekar Münir Nurettin Selçuk’un oğludur. Selim Selçuk Trio’sunun konser serisi 29 Ocak 2010 Cuma akşam saat 21:30′da yeniden öğrencilerimiz ve siz müzikseverlerin huzurunda olacak. Selim Selçuk (davul), Ali Perret (piyano) Yavuz Akyazıcı (gitar), birbirinden teknik ve estetik parçalarla müzik ziyafeti çekecekler.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.