Şen Dul Opereti
4 Mart 2010 Perşembe - 10:38     2.833 kez okundu.    
Şen Dul Opereti

Şen Dul Operası
Kadıköy Süreyya Operası’nda 4-5 Mart 2010 Perşembe ve Cuma akşamı saat 20:00’de mizahi bir anlatımla kadın – erkek ilişkilerini anlatan eğlenceli bir operet sergilenecek.

Adı: ‘Şen Dul’. Macar asıllı Avusturyalı besteci Franz Lehar’a ait ‘Şen Dul’ opereti sahneye konduğu yıllardan bu yana büyük ilgi gördü. Yaşamını Viyana’da sürdüren besteci, 1870- 1948 yılları arasında yaşayan operetleriyle ünlü bir müzisyendir. Prag Konservatuarı’nın keman ve kompozisyon bölümlerini başarıyla bitiren Lehar, Antonin Dvorak ve Antonin Bennewitz gibi dönemin ünlü keman hocaları ndan eğitim almıştır. ‘Şen Dul’ opereti kadın –erkek ilişkilerine, evlilik kurumuna ve maddi güçlerin duygular üzerindeki etkisinin sınırlarının anlatıldığı, alaycı yaklaşımıyla izleyici hem eğlendirmek, hem de düşündürmek üzerine sosyal içeriği olan bir müzikal yapıttır. Devlet Opera ve Balesi sanatçı ve müzisyenlerinin başarı ile icra ettiği operet iki akşam üst üste Süreyya Operası’nda müzikseverlerin huzurunda olacak.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.