Shakira’nın Yeni Albümü Çıktı
12 Aralık 2010 Pazar - 10:58     3.794 kez okundu.    
Shakira’nın Yeni Albümü Çıktı

Shakira’nın Yeni Albümü Çıktı

Dünya Kupası resmi şarkısı Waka Waka’yla büyük ses getiren ve şarkısını hit listelerinde ön plana çıkaran şarkıcı, dansçı Shakira yeni albümü ‘The Sun Comes Out ‘piyasaya çıktı.

Şarkılarının gelirlerinin büyük kısmını Afrika’ya bağışlayan sanatçı geçmişteki hitlerinden ‘Loca’ya da albümünde yer verdi. Asıl adı Shakira Isabel Mebarak Ripoll olan sanatçı Lübnan asıllı Kolombiya Baranquilla doğumludur. 1990 yılının sonuna doğru Latin rüzgarları estirerek, kıvrak dansları ve akılda kalıcı, melodik şarkılarıyla yarı arap, yarı Latin müziğini izleyenlerine sevdirmeyi başarmıştır. Beste çalışmaları da yapan sanatçı iki Grammy ve yedi Latin Grammy, 12 adette Billboard Latin Müzik ödülü almıştır. Konser ve stüdyo albüm satışları 75 milyonu aşan sanatçı albümleri en fazla satış yapan tek Kolombiyalı sanatçıdır. 2010 Dünya Kupası şarkısı Waka Waka 4 milyonun üzerinde satış rekorları kırarak, dünya kupası tarihine geçmiştir. Ayrıca You Tube adlı internet sayfasında 215 milyon kereden fazla tıklanarak izlenen Waka Waka en çok izlenme rekoru kıran 3.klip olmuştur. Shakira bu başarılı çalışmalarıyla müzik tarihinde Amerika, İngiltere ve Avustralya’da bir numaraya yerleşen tek Güney Amerikalı sanatçıdır. 140 IQ’luk zekaya sahip olduğu bilinen sanatçı Kolombiya’da bir sivil toplum örtgütünün de onursal başkanı ve kurucusudur. Altı yaşında besteler yapan Shakira dans etmeyi de ilk olarak babaannesinden öğrenmiştir. İçki, kahve içmeyen ve bir çikolata aşığı olan sanatçı İngilizce, İspanyolca, Arapça ve İtalyanca konuşmaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.