Shantel’le Disko Partizani
15 Aralık 2010 Çarşamba - 12:21     3.052 kez okundu.    
Shantel’le Disko Partizani

Shantel’le Disko Partizani

Yayınlandığı günden bu yana dünyada yankılar uyandıran ve hitler arasına yerleşen Disko Partizani albümüyle ününe ün katan Shantel 18 Aralık 2010 Cumartesi günü saat 23:00’de Babylon’da hayranlarıyla buluşacak.

 Albümlerinde Goran Bregoviç, The Rootsman, Fanfare Ciocarlia, Boban Markoviç gibi müziklerinde önemli isimleri bir araya getiren Shantel’in konser biletleri de her an tükenebilir. Shantel yada gerçek adıyla Stefan Hantel 1 Ocak 1968 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde dünyaya geldi. Balkan ve Romen müzikleri yapan, DJ ve prodüktör olan sanatçı listeleri n başına fırlayan Disko Partizani’nin kilibini İstanbul’da çekmiştir. Türkiye’de birçok konser veren sanatçı Sırpça ve Makedonca şarkılar söylemektedir. Balkanların geleneksel müziğini, Avrupa’nın Güney doğusunda yaşayan insanların müzikal anlayışını elektronik müzikle buluşturarak, bu kıtanın neşeli ve hareketli müziğini tüm dünyaya dinleten Shantel zaman zaman Klazmer ve Sefarad müziğine de yaklaşıyor. 2001’de DJ’lik yaptığı dönemde ırkının köklerine yaptığı keşif gezilerinde Bucovina’da ülkenin sürüklendiği savaş yılları öncesi kozmopolit sosyo- kültürel ve etnik yapısını müziğinde anlamlandırarak esin almıştır. Çingenelerle de bağlantılı bir yaşam geçmişi olan Shantel’in müziğinin özünde farklı kültürel yolculuklarda edinilmiş birikimler yatmaktadır. Shantel Balkan ve Çingene müziğini kentsel yapı içerisine sokmayı başarmış ve bir klüp müziği haline getirerek Fransız müzik eleştirmenlerinden tam not almıştır.Her yaştan, ırk, dil, renk gözetmeksizin başlattığı pop müziği akımında Bucovina Club albümü BBC Radio 3 Müzik ödüllerinde ‘club’ ödülünü kazanan ilk Alman müzisyen olarak müzik tarihine geçmiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.