Sihirli Flütler Sihirli Tuşlarla Buluşuyor
22 Nisan 2010 Perşembe - 10:26     2.054 kez okundu.    
Sihirli Flütler Sihirli Tuşlarla Buluşuyor

Sihirli Flütler Sihirli Tuşlarla Buluşuyor

Dünya müzik otoritelerinin ‘çağının en iyi flütçülerinden’ olarak tanımladığı Türk flütist Bülent Evcil ile katıldığı uluslar arası flüt yarışmalarında birincilikleri bulunan İtalyan flütist Andrea Olivia 26 Nisan 2010 Pazartesi saat 20:00’de Süreyya Operası’nda bir araya gelecekler.

İki flütiste, İsrail’lilerin harika çocuk statüsünden bir piyanist Lior Kretzer sihirli parmaklarıyla eşlik edecek. Bülent Evcil ülkemizin adını dünyada en başarılı flütistlerden biri olarak duyururken aynı zamanda Borusan İstanbul Filarmoni ve İstanbul Devlet Senfoni orkestralarında solist flütçü olarakta görev yapmaktadır. İtalyan flütist Andrea Olivia ülkesinin önemli bir senfoni orkestrasında ve beş nefesli çalgı sanatçısının bir araya gelerek kurduğu ‘Nuovo Quintetto İtaliano’da çalışmaktadır. İsrailli harika çocuk Lior Kretzer Viyana Müzik Yüksek Okulu bölüm başkanı ve piyano hocası olarak ülkesinde hizmet vermektedir. Üç sanatçı Süreyya Operası’ndaki konserlerinde ilginç çalışmalara yer verecekler. Flüt için yazılmış tanınmış Klasik Batı müziği bestelerinin yer aldığı repertuarda Türk ezgileri nin darbuka ve diğer ritm aletleri nin katılımıyla icrası da geceye ayrı bir renk katacak. 1968 yılında dünyaya gelen Bülent Evcil Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Prof.Mükerrem Berk’in öğrencisi olarak flüt eğitimi ni yüksek lisans düzeyinde tamamladı. Dublin’de En İyi Performans ödülünü alarak dünyaca tanınmış flüt virtüozu Sir James Galway’in ‘çağının en iyi flütisti’ diye nitelendirdiği sanatçı olarak onurlandırıldı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.