Sihirli Piyanist Denis Matsuev
6 Aralık 2009 Pazar - 12:52     2.082 kez okundu.    
Sihirli Piyanist Denis Matsuev

Sihirli Piyanist Denis Matsuev
Borusan Filarmoni Orkestrası 2009’ Aralık ayı programında yine içlerimizi ısıtan bir konserle 16 Aralık akşamı müzikseverlerini ağırlıyor.

1998 yılında 11.Tchaikovsky yarışmasındaki başarısından sonra dünyaca tanınan ve ilgiyle izlenen Denis Matsuev Caddebostan Kültür Merkezinde saat 20:00’de Rahmaninov, Strauss, Respihgi ve Ulvi Cemal Erkin’inin bestelerinden oluşan nefis bir konser verecek. Matsuev yarışmadaki başarısının ardından ‘The Phantom of The Opera’ gibi müzikallerin ünlü bestecisi Andrew Lloyd Webber ’ın opera ve müzikallerini caz stilinde yorumlayışı ve caz doğaçlamalarıyla dikkatleri üzerine çekti. Sırasıyla New York- Carnegie Hall, Washington- Kennedy Center, Londra- Royal Festival Hall, Moskova- Konservatuar salonu, Viyana-Musikverein, Salzburg- Mozarteum, Hamburg-MusikhalleTokyo-Metropolitan Operası, St.Petersburg- Filarmoni salonu gibi dünyanın sayılı müzik mekanlarında adını daha geniş kitlelere duyurdu. 2007’de Sony BMG firmasından ‘Unknown Rachmaninoff’ albümünü çıkararak tekniği ve yeteneğini ölümsüzleştirdi. 2009 yılında ikinci CD’sini çıkardı. 2007’Kasım’ında Carnegie Hall’de gerçekleşen konserini CD’sinin konusu olarak kullandı. Bu ay çıkması beklenen üçüncü CD’si ise yine bir konserinden oluşacak. 16 Aralık akşamı müzikseverlerin de dinleyeceği Rachmaninoff’un 3.Piyano Konçertosu çıkacak üçüncü CD’sinin repertuarını oluşturuyor. Sanatçı aynı zamanda Sergei Rachmaninoff Vakfı’nın da 2008 yılından bu yana genel sanat yönetmeni olarak görev yapıyor. Vakfın çalışmaları kapsamında dünya turnesine çıkacak olan sanatçının 2010’da yoğun bir konser takvimi bulunuyor. Biz de müzikseverler olarak sanatçıyı yürekten alkışlıyoruz.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.