Sıkça Sorulanlar
 1. 1.Bir müzik aletini çalabilmek için kursunuza ne kadar gelmem gerekiyor?

  Bu doğal olarak amacınıza göre değişecektir. Eğer müzik sizin için hobi ise 4 ay gibi kısa dönemli bir eğitim sonrasında bile belli bir noktaya ulaşacak ve çalışınızdan keyif alacaksınız. İMA’da bir yıl boyunca haftada bir günlük kurs programlarını takip eden öğrencilerimiz çalışma performanslarına göre insanları kıskandıracak düzeye geleceklerdir. Hafta içi yoğun akademik programlara katılan öğrencilere, bir yıl sonunda müzik sektöründe yer alacak kadar profesyonel bir düzeye geleceklerini garanti ediyoruz.
 2. 2.Müziği çok seviyorum ama hangi enstrümanı çalacağıma karar veremiyorum. Ne yapmalıyım?

  Bu konuda uzmanlarımız tarafından size yol gösterilecek ve sizle yapılan mülakattan sonra hangi çalgının sizin için daha uygun olduğuna birlikte karar verilecektir.
 3. 3.Gitar çalmak istiyorum ama duyduğum kadarıyla klasik gitar, akustik gitar, elektrogitar gibi farklı türler var. Hangisiyle başlamam gerekir. Ben rock müzikten hoşlanıyorum ama klasik ile başlamam gerektiği söyleniyor. Bu doğru mu?

  Kesinlikle değil. Seçeceğiniz gitar ilgilendiğiniz tarza göre yapılmalıdır. Flamenko ile ilgilenen bir öğrencinin elektro gitar ile başlaması ne kadar yanlışsa, rock ya da metal tarzı müzikle ilgilenen bir öğrencinin klasik gitar ile başlaması o kadar yanlış olur. Size uygun gitar tarzları ve hatta istediğiniz gitarı uygun fiyatlarla alabilmeniz için lütfen uzmanlarımızla iletişim kurunuz.
 4. 4.Şan dersi almak için belli bir sınavdan geçmem gerekir mi?

  Şan hocalarımızla yapacağınız mülakattan sonra piyano ile kulağınızın olup olmadığı, sesleri verip veremediğiniz ölçülecek ve kaydınız alınacaktır. 
 5. 5.Henüz bir davulum yok, davul derslerine başlayabilir miyim?

  Öğrencilerimize onlar davul sahibi olana kadar kursumuzda yardımcı oluyoruz. Ayrıntılı bilgi için lütfen İMA yetkililerini arayınız. 
 6. 6.Kursunuzda enstrüman satışı yapılıyor mu?

  Hayır. Enstrüman satışı farklı bir iş alanıdır. Ancak anlaşmalı olduğumuz firmalar aracılığı ile öğrencilerimize bütçelerine göre en kaliteli enstrümanı alabilmeleri için  yardımcı oluyoruz. Enstrüman almadan önce İMA uzmanlarına danışabilirsiniz.
 7. 7.İMA’da keman dersleri hangi günler yapılıyor?

  Yeni açılan sınıflar güncel olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle bilgi için bizi aramanız çok daha sağlıklı olacaktır.
 8. 8.İstanbul Müzik Akademisinde gitar derslerine katılmak istiyorum. 34 yaşındayım. Müziğe başlamak için yaşım sorun olur mu?

  Kesinlikle yaş sorun teşkil etmez. Caz gibi zor bir müzik tarzında bile 40 yaşında başlayıp virtüöz noktasına gelenlerin var olduğu düşünülürse, herşeyin inanmakla ilgili olduğunu söyleyebiliriz. 60 yaşından sonra yabancı dil öğrenenlerin, üniversite bitirenlerin haberlerini her gün okuyoruz. Bir yıl boyunca haftada bir gün bir saatlik kurs programını takip eden öğrencilerimiz gelecekleri seviyeye kendileri de şaşıracaklar.
 9. 9.İstanbul Müzik Akademisi giriş sınavı yapıyor mu?

  J.S. Bach’ın “yetenek yoktur, çalışma vardır” sözüne olan inancımızdan dolayı herkese şans vermeyi tercih ediyoruz. Ancak kimsenin maddi ve manevi açıdan mağdur olmaması için öğrenciler kısa bir mülakata tabi tutulacaklardır.
 10. 10. Kurs ücretlerini öğrenmek için arama yapmak zorunda mıyım?

  Programların ücretlerini güncel olarak öğrenmek ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen İMA yetkililerini arayınız.
 11. 11. Kredi kartına taksit yapılıyor mu?

  World ve Bonus kartlarına yapılan taksit olanakları için lütfen İMA yetkililerini arayınız.
 12. 12. İstanbul Müzik Akademisi’nde yapılan kurumsal müzik çalışmaları hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Şirket personelinin birlikte katıldıkları bu çalışmalar kurs bünyesinde ya da gerekli ortam sağlandığı takdirde şirket bünyesinde yapılabilmektedir. Bütün personelin tek bir enstrüman üzerinde odaklandığı kursların yanı sıra çalışanların farklı enstrümanlara hakim olması durumunda kurumsal eğitim ensemble şeklinde de yapılabilmektedir. Ritim terapi yine şirketlere yapılan kurumsal çalışmalardandır. Bilgi için ana sayfadaki ritim terapi başlığını tıklayınız.
 13. 13. İMA’da sertifika veriliyor mu?

  İstanbul Müzik Akademisi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir müzik okuludur. Sertifika programları taleplere göre açılmaktadır.
  Lütfen gerekli bilgi için: 0212 292 65 35
 14. Bu bölüme siz de sorun ekleyelim ve bu bölüm gelişsin.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.