Sir Elton John Dünya Turnesi’nde
22 Nisan 2011 Cuma - 10:53     2.698 kez okundu.    
Sir Elton John Dünya Turnesi’nde

Sir Elton John Dünya Turnesi’nde

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi elli müzisyeni arasında seçilen ve ülkesinde başarılı çalışmalarından dolayı ‘Sır’ unvanına layık görülen İngiliz sanatçı Elton John dünya turnesi kapsamında 5 Temmuz 2011 Salı İstanbul’da ve 6 Temmuz 2011 Çarşamba Ankara’da konser verecek.

 Elton John gerçek adıyla Reginald Kenneth Dwight 25 Mart 1947 yılında Londra’da dünyaya geldi. 64 yaşındaki İngiliz rock ve pop şarkıcısı, piyanist ve besteci Elton John 70’li yıllardan günümüze dek milyonlarca albüm ve single satışları ile dünyanın en önemli şarkıcıları arasındadır. Beş Grammy ödülü, Altın Küre, Tony, Akademi ödüllerine defalarca layık görülen sanatçı üç yaşında piyano eğitimine başladı. Babası da müzisyen olan sanatçının müziğe yeteneği aile içinde farkedilsede uzun bir müddet ticareti öğrenmesi için uğraşıldı. Müziğe fazla ilgi duymamasına karşın, piyanoda dehalık derecesi nde ilerlemesi ile ailesi Elton John’u konservatuar eğitimlerine başlattı. Profesyonel müzik yaşamına henüz 15 yaşındayken haftasonları barlarda piyano çalıp, şarkı söyleyerek başlayan Elton John, Eurovision Şarkı Yarışması’nın ilk yıllarında İngiltere adına yarışmaya katıldı. Zamanla büyük üne kavuşan sanatçı John Lennon’la çalıştı. 90’lı yıllarda ünlü grup Guns N’Roses’la çeşitli konserlerde piyano çalıp şarkı söyledi.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.