Sıra dışı Müzik Konserleri Başlıyor
22 Şubat 2011 Salı - 21:45     1.854 kez okundu.    
Sıra dışı Müzik Konserleri Başlıyor

Sıra dışı Müzik Konserleri Başlıyor

Özel telekomünikasyon firmalarından birinin düzenlediği ‘Sıra Dışı Müzik Konserleri’nin 2.cisi İspanyol Diva’larından Luz Casal’ın konseriyle 23 Şubat 2011 Çarşamba günü saat 20:00’de Aya İrini’de başlıyor.

 Konserlerin amacı kendi kültrlerine ait müziklerde ustalaşmış ve dünya çağında tanınmış sanatçıları müzikseverlere dinletme olanağı sunmaktadır. Bu yıl ikincisi gerçekleşen konser dizisinin ilkinde sanatçı Luz Casal yepyeni ve unutulmayan şarkılarıyla tüm zamanları dile getirecek. Sanatçı doğduğu kasaba Asturia’dan, Madrid’e taşınarak çeşitli orkestralarda şarkı söylemek üzere çalışmaya başlar. Müzikal çalışmasında Raquel Meller rolüyle gözleri ve kulakları doyuran sanatçı ilk single’ını El Ascensor’u (Asansör) çıkarır. 1980 yılında albüm çıkar çıkmaz, aynı yıl Eleştirmenler Özel Ödülü’ne layık görülür. 1982 yılında ikinci albümünü çıkaran Luz Casal şarkılarını kısa sürede listebaşı hit’ler durumuna getirdi. Albümlerindeki müzikal zenginlik, çarpıcı yorumları ile dikkat çeken sanatçı, İspanyol Rock müziğinin önemli isimlerinden Leno ve Miguel Rios ile başarılı turneleri de ardında getirdi. Ününü Fransa’ya kadar taşıyan Casal, Güney Amerika turnelerinde ve festivallerde ününü kat, kat arttırdı. 1991yılında çıkardığı albümde geleneksel İspanyol müziğini, rock müzikler tam anlamıyla pekiştirdi. Birbirini başarıyla takip eden albümler satış rekorları kırarak, müzik eleştirmenlerinden büyük övgüler aldı. 10.stüdyo albümünü dolduran sanatçı bir şarkısıyla da Goya Sinema Ödüllerinde en iyi şarkı ödülünü aldı. 2007 yılında kanser hastalığına yakalandığını kendi web sitesi nden duyuran sanatçı tedavisi esnasında kemoterapi tedavisi ni hicveden bir şarkı yaparak hit oldu. Albümlerinin düzenlemelerini yapan önemli müzik adamlarından Eumir Deudato aynı zamanda Frank Sinatra, Lang ve Björk gibi büyük isimler e de aranjeler yapmasıyla tanınmaktadır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.