Sirkeci Garı’nda 20.Yüzyıl Piyanosu
23 Eylül 2010 Perşembe - 11:38     3.016 kez okundu.    
Sirkeci Garı’nda 20.Yüzyıl Piyanosu

Sirkeci Garı’nda 20.Yüzyıl Piyanosu

Elektronik müziğin dev kuruluşlarından Roland’ın klasik piyanoların tadını aratmayacak ve hatta o’nlara rakip olacak yeni piyanolarının tanıtımı için Sirkeci Garı’nda piyano konseriyle bir organizasyon gerçekleştirecek.

25 Eylül 2010 Cumartesi günü saat 20:00’de Orient Ekspresi Salonu’nda Tuluyhan Uğurlu’nun usta parmaklarında Roland V Piano ‘Geleceğe Yolculuk’ ana başlığıyla müzikseverleri ve piyano meraklılarını geçmişin ve bugünün müzikal sentezini geleceğe dönük yorumlarla farklı duygulara sürükleyecek. Tuluyhan Uğurlu Batılı’nın müziğinde matematiği, Ortadoğu ve Anadolu müziğinde ise duygusal tema ları yakalayarak birleştirmiş, piyano çalış tekniklerini 21.yüzyılın piyanosuna aktarmıştır. Sanatçı 15 Kasım 1965 yılında İstanbul’da doğdu. 4 yaşında müziğe karşı yeteneği keşfedilerek vakit kaybetmeden eğitimlerine başlandı. İstanbul Belediye Konservatuarı’nın Piyano bölümüne 4 yaşındayken başlayan sanatçı 7 yaşına geldiğinde Harika Çocuklar Sınavını kazanarak yüksek müzik eğitimi alması için yurtdışına gitti. Lise ve Konservatuarı bitirmesinin ardından Viyana Müzik Akademisi’nde master eğitimini de tamamladı. Yoğun eğitim ve birikimini ani bir kararla kendi bestelerini icra etmeye yöneltti. Ve klasik müzik çalışmalarına veda etti. Müziğinde daha ziyade mistisizm ve inanç konularına değinen sanatçı 1996 senesinde İstanbul Kanatlarımın Altında filmine yaptığı müzikle dikkatleri üzerine çekti. Türk Klasik müziğinde bir ilke imza atan sanatçı senfoni orkestrası, Türk Müziği sazları ve Mehter takımını bir araya getiren bestesi Senfoni Türk’ü yazdı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.