Sophie Ellis-Bextor Babylon’da
20 Ekim 2010 Çarşamba - 11:14     2.218 kez okundu.    
Sophie Ellis-Bextor Babylon’da

Sophie Ellis-Bextor Babylon’da

İngiliz pop müziğinin göz bebeklerinden manken, besteci, vokal, söz yazarı Sophie Ellis-Bextor 10 Aralık 2010 Cuma günü saat 23:00’de Babylon’da hayranlarını yeniden büyüleyecek.

2000 yılında İngiltere’deki ilk büyük çıkışı Spiller- Groovejet adlı parçasıyla gerçekleşen sanatçı aynı parçayla ‘Yılın Şarkısı’ seçilerek listebaşı oldu. İlk sahne deneyimlerine indie rock grubuyla başlayan Sophie Ellis, grubunun dağılmasıyla birlikte solo kariyerinde yol almaya başladı. Çalışmalarında 80’li yılların müzikal öğelerine yer veren sanatçı ardı ardına çıkardığı üç albümle başarılı soundlar yakaladı. Albümleri sırasıyla Read My Lips, Shoot From, Trip The Light Fantastic ve son olarakta Straight to The Heart’ı geçen Temmuz ayı nda çıkardı. Nefes kesen güzelliği, şovu ve sesiyle müzik kariyerinde olduğu kadar aile hayatındaki istikrarıyla da takdirleri toplayan sanatçı bu yıl sanat hayatının 10.senesini doldurdu. ‘Groovejet parçasının ardından ‘Murder On the Dancefloor’, Music Gets The Best of Me’ hitleriyle dans listelerinde de birinci sıralarda yer aldı. 2007’de George Michael’ın turnesinde yer alan sanatçı Sneaker Pims, Groove Armada, Freemasons gibi önemli gruplarla da başarılı çalışmalar yaptı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.