Soprano Sarah Brightman Uzaya Gidiyor.
13 Ekim 2012 Cumartesi - 09:52     1.796 kez okundu.    
Soprano Sarah Brightman Uzaya Gidiyor.

Soprano Sarah Brightman Uzaya Gidiyor.

Ünlü şarkıcı ‘The Phantom of The Opera’ müzikalinin unutulmaz Christine’i Sarah Brihgtman 30 milyon pound ödeyerek uzay yolculuğuna çıkıyor.

14 Ağustos 1960 yılında İngiltere’de dünyaya gelen 52 yaşındaki şarkıcı Sarah Brightman dünyanın en tanınmış soprano vokallerindendir. Boşandığı eşi Andrew Lloyd Weber’in yönettiği ‘The Phantom of The Opera’daki büyük başarısıyla tüm dünyaca tanındı. 1991 yılında ayrılığın ardından Enigma grubuyla yine kendine özgü bir tarzla müzik kariyerine devam etmiştir. Uzay yolculuğu artık sadece astronotlara has bir seyahat olmaktan çıkıyor. Uzay turizmi yapan firmaların el yakan fiyatlarına rağmen katılımcı sayısının bir hayli yüksek olduğu biliniyor. Yolculuğun toplam maliyeti 200 bin dolar. Bu nedenle uzay yolculuğuna şimdilik bilim adamları, emlak kralları, aktör ve aktristler ve macera seven zenginler gidiyor. İngiliz uzay seyahati acentesi Virgin Grup’tan yapılan açıklamada 2,5 saat sürecek yolculuğa 200 kişi bilet aldı. Rezervasyon sırasında kişi başına 20 bin dolar kapora alındı. Bu ön ödemelerden bugüne kadar 21 milyon dolar gelir elde edildi. Virgin Grup’a bağlı Virgin Galactic firması uzaya günde iki sefer gerçekleştirecek. Uzaya rus roketiyle giden ilk turist iş adamı 20 milyon dolar harcayarak, en pahallı turistik geziyi yapmış oldu. Virgin Galactic iki pilot ve 8 yolcu ile hazırladığı uzay araçlarını istasyondan özel bir uçakla havalandıracak. Belli bir mesafeden sonra roketlerin çalışmasıyla, özel uçaklar uzay aracından ayrılacaklar. Ses hızının  üç katı süratle yükselen uzay araçlarının için deki yolcular 5 dakika kadar yerçekimsiz ortamdan bağlı bulundukları koltuklardan kalkıp, pencerelerden uzayı ve dünyayı izleyebilecekler. Tüm güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde geliştiren uzay yetkilileri ateşlemenin başarısız olması riskinde başarıyla uçağı ve içindeki yolcuları yere indireceklerini belirttiler. Virgin Galactic astronomik seyahat ücretine karşılık iki yolcuyu da bedava seyahat ettirmeyi planlıyor. Bedeva seyahat edecek yolculardan biri ünlü fizikçi Stephan Hawking, yaptığı açıklamada uzayda yeni yaşam alanlarının yaratılması gerekliliğini öne sürdü. İkinci ücretsiz yolcu Gaia Hipotezinin öncüsü bilim adamı James Lovelock, dünya yüzündeki herşeyin yaşayan tek organizma olduğunu ileri sürmüştü. Uzaya seyahat için başvuranlar arasında yeni evli bir çift balayılarını uzay yolculuğunda geçirecekler.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.