Stacey Kent ile Salon’da Üç Gece
7 Kasım 2012 Çarşamba - 11:43     1.900 kez okundu.    
Stacey Kent  ile Salon’da Üç Gece

Stacey Kent ile Salon’da Üç Gece

Caz müziğinin ödüllü ve yetenekli şarkıcılarından Fransız şarkıcı Stacey Kent 7- 8- 9 Kasım 2012 akşam saat 21:30’da üç akşam üst üste Salon İKSV’de müzikseverlerin huzurunda olacak.

1997 yılında çıkardığı ‘Close Your Eyes’ albümüyle Fransa’da altın plak ödülü olana sanatçı 2001- 2002- 2006 ve 2009 yıllarında da çıkardığı albümler ve performanslarındaki başarısıyla BBC Caz ödüllerinde En İyi Vokalist seçildi. Grammy ödüllerine aday gösterilen Stacey Kent, Shakespeare’in yazdığı Richard Loncraine’in yönettiği III.Richard filmi için seslendirdiği The Passionate Shepherd to His Love isimli şarkıyla dikkatleri üzerine çekti. III.Richard, oyun yazarı William Shakespeare tarafından 1592 yılında kaleme alınmıştır. 1955 yılında Sir unvanlı Lawrence Olivier tarafından sinemaya çekilen filmde III.Richard’ı yine filmin yönetmeni Sir Lawrence Olivier oynamıştır. 1907- 1989 yılları arasında yaşayan İngiliz yönetmen ve oyuncu Altın Küre, Oscar, Emmy gibi önemli sinema ödüllerinin sahibidir. Shakespeare eserlerinde uzmanlaşarak tiyatroda, yönetmen, yapımcı ve oyuncu olarak sinema dalında birçok çalışmanın altına imza atmıştır. 1999 yılında Amerikan Film Enstitüsü’nce 100 Yıl 100 Yıldız sıralamasında En İyi Erkek Yıldız kategorisinde 14.sırada yer aldı. Anglikan kilisesinde rahip olan babası Gerard K.Olivier tarafından çok tutucu ve katı bir aile ortamında büyüdü. 12 yaşında en yakın arkadaşı olan annesi Agnes’in ölümü ile çok sarsıldı.  15 yaşında okuduğu okulda ilk rolünü ‘Hırçın Kız’ oyununda paylaştı. 17 yaşına geldiğinde eğitimini tiyatro bölümünde tamamlayan sanatçı Birmingham’da bir Repertuar Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. İlk yıllarında tiyatronun zilini çalma göreviyle başlayan ve Macbeth, Hamlet rollerini oynamasıyla devam eden kariyeri kendisine sinemanın yolunu açtı. Romeo ve Juliet, Uğultu Tepeler, V.Henry, Hamlet, III.Richards, Othello, Üç Kızkardeş oynadığı ve yönettiği önemli eserler arasındadır. Lawrance Olivier’in ölümünden önce kalıcı olarak yaptığı iş ne sinema ne de tiyatro dalındadır. 1974 yılında bir TV şirketiyle yaptığı ve II.Dünya Savaşı’nı anlatan ve kendisinin seslendirdiği ‘The World at War’ adlı 26 bölümlük belgesel dizi olarak ilgi gördü. 1981 yılında İngiltere Krallığı’nın verdiği Sir ve Lord unvanlarını kullanmamaya özen gösterdi. 1989’da 82 yaşında polimiyozit hastalığından kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.