Steve Vai Küçükçiftlik Parkı’na Geliyor.
7 Ekim 2012 Pazar - 09:50     2.160 kez okundu.    
Steve Vai Küçükçiftlik Parkı’na Geliyor.

Steve Vai Küçükçiftlik Parkı’na Geliyor.

Dünyaca ünlü gitar virtüozu Steve Vai 2 Kasım 2012 Cuma akşamı saat 19:00’da İstanbul Küçük çiftlik Parkı’nda hayranlarını yine coşkulu sahne şovlarıyla kucaklayacak.

Müzik yaşamı boyunca birçok ünlü isimle çalışan Steve Vai, müzik çalışmalarına farklı tarzlarda bestelediği eserleri solo konser ve albümler gerçekleştirerek devam etmektedir. 1960 ABD- New York doğumlu sanatçı 6 yaşında klavye çalmaya başladı. 10 yaşında akordeonla tanıştı. 13 yaşına geldiğinde ise gitarla sonsuz birlikteliği başlamış bulunuyordu. En büyük hayali Jimmy Page gibi gitar çalmaktı. Gitar öğretmeni Joe Satriani olunca büyük hayallerine yaklaşması daha kolay oldu. Satriani o yıllarda çok genç bir müzisyendi ve gelecek vaat ediyordu. Steve Vai’nin bugünkü başarısının sırrı eğitmeni Satriani ile çok uzun süre çalışmasıdır. 1978’de Boston’a giderek Berklee Müzik Okulu’na başladı. Bir demo kaydı sırasında  Frank Zappa’nın ilgisi çeken Steve Vai, gruba katılan en genç müzisyen olarak anılmaktadır. 1983 yılında Zappa grubundan ayrılan sanatçı ilk solo albümünü de aynı yıl yayınladı. Evinin bodrum katında son derece kısıtlı şartlarla hazırlanan albümün başarısı gitar konusunda birçok müzik otoritesini hayran bıraktı. Virtüoz gitarı ve başarılarıyla dikkatleri üzerine çeken Steve Vai, kendisi gibi son zamanların en iyi gitarcısı ve solist Yngwie Malmsteen’in yerine Alcatrazz grubuna dahil edildi. Grupla birlikte yaptığı konserler, turneler, klip çekimleri isminin duyulmasına ve yerinin sağlamlaşmasına neden oldu. Aynı yıllarda Ibanez’ markasıyla kendi tasarımı olan ve kendi adına özel yapılan gitarla müzikte markalaşma yoluna gitti. Frank Zappa’nın ölümünden sonra sanatçının anısına verilen konserlerde bir Grammy ödülü aldı. 1995’de Bon Jovi, 1996’da Chick Corea, Jimi Hendrix gibi müzikte kilometre taşı olan büyük isimlerle çalıştı. Ünü günden güne artan ve tüm dünyanın sevdiği gitar ustası Steve Vai, 1996 yılından, günümüze dünyanın üç büyük gitar virtüözü olarak Yngwie Malmsteen, Joe Satriani ile G3 isimli konserleri ve muhteşem sahne şovlarıyla hayran kitlesini daha da genişletmeye devam etmektedir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.