Stevie Wonder Rüzgari İstanbul’da Esti
15 Eylül 2012 Cumartesi - 13:57     1.885 kez okundu.    
Stevie Wonder Rüzgari İstanbul’da Esti

Stevie Wonder Rüzgari İstanbul’da Esti

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) 40.kuruluş yılında müzikseverlerin hayranlıkla takip ettiği popüler müziğin starlarından Stevie Wonder’ı İstanbul’da konuk etti.

15.Garanti Caz Yeşili etkinlikleri çerçevesinde dün akşam Küçükçiftlik Parkı’nda  hayranlarıyla buluşan sanatçı, dünden bugüne sevilen şarkılarıyla rüzgarını estirdi. Sesinin etkileyici ve yumuşak tınısı, bestelerinin başarısının yanısıra usta bir piyanist olan sanatçı müzik kariyerine henüz 13 yaşında iken ‘harika çocuk’ unvanını alarak başladı. Asıl adı Stevland Hardaway Judkins olan sanatçı 13 Mayıs 1950 yılında Michigan’da dünyaya geldi. 22 adet Grammy ödülüne sahip ödüllere doymayan Stevie Wonder, ayrıca müzik Oscar’ı ve Yaşam Boyu Başarı Ödülü alarak yaşayan ve en çok ödülü olan şarkıcı unvanına sahiptir. Müzik kariyerine başladığı yıllarda popüler müziğin ustalarından Bob Marley’den etkilenen sanatçı dans ve aşk müziği temalarının yanısıra protest kimlik ile ön plana çıktı. Büyük hayran kitlesinin desteğiyle nükleer savaş karşıtı protest müziklerle yelpazesini genişleten sanatçı Bob Dylan bestesi olan  ‘Blovin in The Wind’in farklı versiyonuyla çıkışını yaptı. Amerikan halkını en çok etkileyen şarkılarının başında yer alan ‘Happy Birthday’ ile Martin Luther King’in doğum gününün resmi tatil olması için uğraştı. Ellibin izleyiciyi bu kampanyada şarkısıyla biraraya getiren sanatçı, tüm müzik çalışmalarıyla bir deha olduğunu kanıtlıyor. Çocukluk yıllarından beri görme engelli olan Stevie Wonder, piyanonun yanısıra gitar, bateri ve mızıkayı gibi birçok enstrümanı başarıyla çalmaktadır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.