Sting’in Yıldızı Chris Botti
24 Ağustos 2010 Salı - 14:39     3.282 kez okundu.    
Sting’in Yıldızı Chris Botti

Sting’in Yıldızı Chris Botti

Amerikalı ünlü cazcı ve trompet sanatçısı Chris Botti 3 Ekim 2010 Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde konser vermek üzere ülkemize geliyor.

Piyano sanatçımız ve besteci Fahir Atakoğlu ile ‘My Funny Valentine’ şarkısını düet olarak seslendirecekleri konserde konuk sanatçı müzikseverleri performansıyla bir kez daha kendine hayran bırakacak. Ünlü İngiliz sanatçı Sting’in Londra’da bir akşam bir barda Botti’yi caz performans çalarken keşfettiği ve grubuna dahil ettiği sanatçının yıldızı parlamaya devam ediyor. Amerika’da caz sanatçıları arasında en popüler enstrümanistler arasında yer alan Chris Botti’nin üç albümü de Billboard Caz enstrümantal listelerinde bir numara olarak yerini koruyor. Genç yaşına rağmen çok önemli müzik ustaları yla çalışma fırsatını da bulan Chris Botti’nin çaldığı sanatçılar arasında Sting, Frank Sinatra, Andrea Bocelli, Joshua Bell, Michael Buble, Josh Groban, Paul Simon yer alıyor. Sting’in müzikalite açısından güvendiği ve asla çalışmaktan vazgeçmeyeceği müzisyenlerden biri olan Botti’nin albüm satışı kısa zamanda 3 milyona ulaştı. 1951 doğumlu İngiliz müzisyen Sting’in gerçek adı Gordon Matthew Thomas Somner’dır. Sting takma adı Arı İğnesi anlamına gelmektedir. 1970 ve 1980 yılları arasında ünlü grup Police’te bas gitar çalan ve grubun vokalistliğini de yapan Sting solo performanslarına 1982 yılında başladı. 1985 yılında ‘Blue Turtes’ grubunu kuran Sting hit şarkılarından ‘Nothing like the Sun’ı çıkardı. Phil Collins, Eric Clapton, Omer Hakim, Brandford Marsalis gibi önemli müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştı. 1990 yılında ‘Nothing Like the Sun’ın ardından kurduğu plak şirketinde bestesi ‘Englishman in NewYork’la İngiltere müzik listelerinde uzun süre başlarda yer aldı.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.