Sting’le Yedi Yıl Sonra İstanbul’da
19 Eylül 2012 Çarşamba - 11:45     2.061 kez okundu.    
Sting’le Yedi Yıl Sonra İstanbul’da

Sting’le Yedi Yıl Sonra İstanbul’da

Ünlü şarkıcı Sting, 2011- 2012 yılları arasında gerçekleştirdiği başarılı dünya turnesinin ardından sadece beş enstrüman la çalınan ve sevilen şarkılarından oluşan konseriyle yeniden yollara düşüyor.

Avrupa turnesiyle konserlerine başlayan sanatçı, 26 Kasım 2012’de Ataköy’de Atletizm Arena ’da Türk hayranlarıyla kucaklaşacak. Müziğin efsane şarkıcılarından Sting, en son 2006 senesinde ülkemize gelmiş ve Kuruçeşme Arena’da unutulmaz bir konser vermişti. Onbeşbin hayranıyla Arena’yı ayağa kaldıran Sting, İstanbul manzarası karşısında hayranlığını belirtmeden geçmedi. 2011- 2012 Dünya turunda Amerika, İngiltere, Avrupa ve Afrika ülkelerinde büyük beğeni toplayan sanatçı 7 Kasım 2012’de Fransa’ya ardından Çek Cumhuriyetlerine ve Slovakya’ya uğrayacak. Ülkemizde bilet satışları 3 Eylül 2012’den itibaren başlayacak. Dünya basını tarafından büyük bir övgüyle karşılanan sadece 5 enstrümanlık çalışmasında Sting’in kendini yenilediğini ve karizmasının daha da arttığını belirtiyorlar. Asıl adı; Gordon Matthew Thomas Summer olan sanatçı sahne dünyasında kendini doğru ifade etmek tanıtabilmek için haklı olarak Sting adını almıştır. Sting’in İngilizce karşılığı ‘Arı İğnesi’ manasındadır. Bir konserinde siyah zemin üzerine sarı çizgili süveter giyen Sting, arkadaşları arasında bu lakabı almış ve daha sonra başarılarıyla müzik kariyerine lakabını altın harflerle kazımıştır. 90’lı yıllarda yaptığı ‘Englishman in New York’, ‘Nothing Like The Sun’, ‘Secret Marriage’, ‘Fragile’ isimli parçaları ölümsüz eserleri arasında halen sevgiyle dinlenmektedir.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.