Süreyya’da Modern Müziğin İlk Sesleri
27 Şubat 2010 Cumartesi - 10:25     3.072 kez okundu.    
Süreyya’da Modern Müziğin İlk Sesleri

Süreyya’da Modern Müziğin İlk Sesleri
Kadıköy’de tarih ve anılar kokan Süreyya Operası’nda akılları müzikle meşgul edecek günlük siyasi polemikler ve dalgalanmalardan uzaklaştıracak bir başka estetik polemik var.

Konferansın adı : Modern Müziğin İlk Sesleri. İçinde seçme eserlerden dinletilerinde de yer alacağı ve müzikte asırlardır sorgulanan üslup ve kuralların karşılaştırmasını yapabileceğiniz, müzik bilgisiyle donanacağınız ayrıca ücretsiz bir keyif yaşayacaksınız. Konuk konuşmacı Güven Turan 2 Aralık 1943 doğumlu araştırmacı ve yazar. Anadolu Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi inde hocalık yapan Turan 1 Mart Pazartesi saat 18:00’de Klasik Batı Müziğinin Modern müziğe yolculuğunu, bestecilerin tarzlarının karşılaştırmasını ve bu müziği dinlemek, anlamak ve yorumlamak üzerine konuşacak. Yeni cevaplarla konferans- dinletiden ayrıldıktan sonra birgün yeni sorularla Güven Turan’ın yeni konferanslarına koşarak gideceğiz. Dinlemeye değer.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.