Tangolarla İnci Çayırlı
11 Şubat 2010 Perşembe - 12:28     3.126 kez okundu.    
Tangolarla İnci Çayırlı

Tangolarla İnci Çayırlı
Türk Sanat Müziğinin ustalarından, değerli hocamız İnci Çayırlı 11 Şubat Perşembe saat 20:00’de Cemal Reşit Rey’de ‘Aşkın Dansı Tango’ isimli programıyla müzikseverlerin huzurunda olacak.

Eskilerden, yenilere tangolar ve film müziklerini Tango Alla Turca topluluğuyla seslendirecek olan sanatçıya Danset Tango Company sanatçıları da danslarıyla renk katacaklar. Hocamız, değerli ses sanatçısı İnci Çayırlı İstanbul’da dünyaya geldi. Çamlıca Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra dayısı Fahri Kopuz’un desteğiyle İstanbul Belediye Konservatuarı’na girer. Öğrencilik yıllarında Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne de devam eden sanatçı Emin Ongan yönetiminde ilk solo konserini Saray Sineması’nda gerçekleştirir. Başarılı çalışmalarıyla büyük besteci Münir Nurettin Selçuk’un dikkatini çeken sanatçı bestecinin özel korosunda çalışmaya başlar. Mezuniyetinin ardından Belediye Konservatuarı İcra Heyeti’nde ve İstanbul Radyosu’nda uzun yıllar çalışan sanatçı koro şefi olarak hizmet vermiştir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.