Tanrı vergisi bir Piyanist
19 Kasım 2009 Perşembe - 12:49     1.890 kez okundu.    
Tanrı vergisi bir Piyanist

Tanrı vergisi bir Piyanist
Dejan Lazic Zagreb doğumlu genç bir sanatçı. Müzik eleştirmenleri Lazic’i ‘yetenekleri Tanrı vergisi ve geleceği parlak bir piyanist’ olarak nitelendiriyorlar.

New York Times Lazic’in performansına övgüler yağdırıyor. Şiirsel yorumları, dinamik tekniği, müzikteki doğallık ve zenginliği adeta ayakta alkışlanıyor. Büyük sükse yapan Edinburgh Festivalindeki konseri için The Scotsman Lazic’in dünyaya kazandırılmış ışığı parlayan yeni bir yıldız olduğundan söz ediyor. Dejan uluslar arası festivallerde Avrupa’da, Kuzey ve Güney Amerika’da, Avustralya’da solo ve orkestra resitalleri vererek büyük başarılara imza attı. 2008 ilkbaharında New York’ta İvan Fischer şefliğinde Budapeşte Festival Orkestrasıyla ardından Londra Kraliyet Festival salonunda Londra Filarmoni orkestrasıyla Kiril Petrenko şefliğinde konserler verdi. 18 – 26 Kasım 2009 tarihleri arasında Avustralya’da konser vermek için bulunan sanatçının konser programı bir hayli yoğun. Avustralya’nın her kentinde her gün bir konser programı olan sanatçı dünya turneleri ile 2010’da da müzik meşalesini yakmaya devam edecek. 2009 yılı sonunda 2010’a hızla giren parlayan yıldız Lazic 13 Ocak 2010’da Mustafa Kemal Merkezinde saat 20:00’de iki saatlik bir klasik müzik ziyafeti sunacak müzikseverlere. Chopin, Rachmaninov ve Lizst’ten oluşan repertuarını kulaklarımızda kalıcılaştırmak adına CD çıkarmış değerli piyanist. İçinde Schubert ve Beethowen’ın ölümsüz eserlerinden oluşan çalışmaları müzik eleştirmenlerinin takdirlerini topluyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.