Tarihi Deep Purple Konseri
18 Mayıs 2011 Çarşamba - 09:04     1.708 kez okundu.    
Tarihi Deep Purple Konseri

Tarihi Deep Purple Konseri

Modern Rock ve Heavy Metal müziğinin yaratıcılarından müzik tarihinin gelmiş geçmiş en eski ve köklü gruplarından Deep Purple 18 Mayıs 2011 Çarşamba günü saat 19:00’da Maçka Küçükçiftlik Park’ında hayranlarıyla buluşacak.

1968 yılında gerçekleştirdikleri ilk kayıtları 100 milyonu aşan satış rekoruna ulaşınca ‘dünyanın en gürültülü grubu’olarak Guinness Rekorlar kitabına girdiler. 1968 yılında kurulan grup, davulcu (grup şefi) Chris Curtis, tuşlularda Jon Lord, bas gitarda Nick Simper ve solo gitarda Richard Hugh Blackmore ile yola koyuldu. Ancak çok kısa zamanda Chris Curtis’in ayrılık kararı ardından Rod Evans ve Ian Paice’in katılmasıyla ismini Deep Purple olarak değiştiren grup hızla yayılan ünleri, uzun süren turneleri ve yakaladıkları çizgiyi başarılı şekilde korumalarıyla zirveye ulaştılar. Neil Diamond, Tina Turner gibi önemli isimlerle çalışan grup 1969 yılında Platin Plak ödülü nü aldı. Başarılı grubun, kendi aralarında çok gerilimli iletişimleri olduğu bilinmekte idi. 1975 yılında kopmalar yaşayan ve bir üyenin ölümü nedeniyle sarsılan grup ‘En İyiler’ albümü ile toplama çalışmalar yaparak hayranlarına var olduklarını bir nebze de olsa hissettirdiler. Ancak Deep Purple kadrosu çoktan bitişini gerçekleştirmişti. Her biri farklı gruplarda eşlikler yaparak müzik hayatları na devam ettiler. 1984 yılında birleşme çabaları boşa giden grup, nihayet 1990 yılında canlandı. Birçok üye değiştiren ve adeta yol geçen hanına dönen grup 1993 yılında Joe Satriani’nin katılmasıyla yeni bir ivme kazanmış oldu. Deep Purple grubu tıpkı Led Zeppelin, Black Sabbath gibi metal müziğe öncülük ederek, bu tarzın daha soylu bir kimlik kazanmasına neden oldu.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.