Tekno Müzik Serisi Otto Santral’de
11 Ocak 2011 Salı - 19:40     3.264 kez okundu.    
Tekno Müzik Serisi Otto Santral’de

Tekno Müzik Serisi Otto Santral’de

İçecek firması Carlsberg’in sponsorluğunda, Vesvese plak şirketinin de katılımıyla Ocak 2011’den itibaren Otto Santral’de yeni bir parti çalışması başlıyor.

 Ayda bir kez gerçekleşecek etkinlikte ilk olarak 14 Ocak 2011 Cuma akşam büyük üstad Move D. ve genç sanatçı John Roberts sahne alacak. Hamburg’lu büyük usta prodüktör ve DJ Move D DJ seti ve Berlin müzikhollerinin en renkli sanatçılarından John Roberts canlı setiyle müzikseverlerin huzurunda olacak. Deep House ve Tekno müziğinin en keyifli örneklerinin sunulacağı gecenin açılışını saat 23:00’de sunucu Arman Akıncı yapacak. Tekno müzik 1990’lı yılların sonlarında Acid House müziğinin ortalığı kasıp kavurmasının ardından önemli bir dinleyici kitlesi daha sert ve kuraldışı temalara yöneldi. Tekno müziği patlama noktasını bu dönemde buldu. Acid House’a göre daha agresif yapıda olan Tekno müziği geniş kitlelere doyurucu biçimde cevap vermiş hızla gelişen müzik türlerinin arasında yer almıştır. Günümüzde bu akımın öncüleri arasında Derrick May, Eat Static, Kenny Larkin, Sven Vath’ı sayabiliriz. Tekno çeşitleri arasında Detroit Tekno dört dörtlük vuruşları enstrümanlarda tercih etmektedir. Intelligent Tekno sıra dışı ve aynı zamanda agresifi bol olduğu halde mükemmel uyumu da aynı zamanda yakalamıştır. Tüm Tekno türlerinin bileşimi olan Rave/Old Skool Trance ve Drum’n Bass müziklerinin gelişimini sağlamıştır. Dört dörtlük vuruşlar, sert elektromotifler, etkin bas akorları yla başlı başına bir tarzdır. En büyük ve en önemli Tekno etkinliği her yıl Berlin’de gerçekleşen Loveparade Rave şenliği dir. Şölende bir milyondan fazla insanın katılımında sınırsız ve çılgınca dans etmek amaçlanır. Arapça, Farsça ve Türkçe teknolarda da önemli müzisyenlerin çalışmaları dikkati çeker.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.