The Brand New Heavies İstinye’de
14 Temmuz 2010 Çarşamba - 09:53     4.006 kez okundu.    
The Brand New Heavies İstinye’de

The Brand New Heavies İstinye’de

Avrupa ve Amerika’da son 20 yılın en başarılı performansıyla adından sıkça söz ettiren R&B, acid jazz, funk gruplarından The Brand New Heavies 14 Temmuz 2010 Çarşamba akşamı saat 22:00’de İstinye Park’ta müzikseverlerle buluşuyor.

İstanbul Caz Festivali kapsamında hayranlarıyla buluşacak olan grubun 2006 yılından bu yana vokal performanslarını N’Dea Davenport başarıyla icra ediyor. Acid jazz müzikal bir tür olarak jazz, funk ve hip-hop elementlerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. İngiltere’de geliştirilen asid jazz müziği 1980 ve 1990 yılları arasında elektronik dans üzerine jazz funk soundlarıyla birleştirilerek icra edildiği görülmüştür. Jazz funk müzisyenlerinden Roy Ayers, Donald Byrd, Grant Green acid jazz’ın öncülerindendir. Acid jazz aynı zamanda deneyimli müzisyenlerin icralarıyla soul müzik, house müzik, acid rock ve disco müzik lerinden de etkilenerek, çeşitli elektronik müzik kompozisyonları yapılmıştır. Funk müzik, Afro Amerikan müzisyenlerin karşı cinslerin birbiriyle temasları sırasında açığa çıkan ahenk, ritm ve koku temalarından üretilen ve 1960’lı yıllara kadar ne isim olarak ne tarz olarak kabul görmemiştir. Funk müziğinde güçlü bas ritmleri ve vurgulamaları ön plana çıkar. Bu müziğin temellerini atan basçı James Jamerson’da şarkıların ana temalarını bas yürüyüşünde vurgulamıştır. Funk basçıları arasında dünyaca tanınmış George Porter, Bootsy Collins, Louis Johnson, Larry Graham’ı sayabiliriz. Bu önemli müzisyenlerin alt yapılarında jazz müziğini iyi bildikleri gözlenmektedir. Funk müziği hardcore funk ve sophisticated funk olarak ikiye ayrılır. Hardcore funk kaba ve sert soundlarla icra edilirken, sophisticated funk ise duygusal ve yumuşak tonlarla icra edilmektedir. Funk müziği, Bebop tarzına armonik yakınlıklar gösterir. Minör akorlar ve dominant yedili akorlar yer değiştirilerek ve genişletilerek kullanılır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.