The Cranberries Türkiye Konseri
19 Temmuz 2010 Pazartesi - 09:41     2.252 kez okundu.    
The Cranberries Türkiye Konseri

The Cranberries Türkiye Konseri

Unutulmaz şarkılar ıyla unutulmayan İrlandalı grup The Cranberries yedi yıl aradan sonra vokalleri Dolores O’Riordan’la birlikte 22- 23 Temmuz 2010 tarihlerinde konser vermek üzere ülkemize geliyorlar.

‘Ode To My Family’, ‘Zombie’, ‘Linger’, ‘Ridiculous Thoughts’ gibi efsane olmuş şarkılarıyla 2003 ve 2009 yılında aralıklarla konserlerini gerçekleştirdiler. Resmi olarak dağılmasalar da birlikteliklerine zaman zaman ara veren grup, birbirlerini özlediklerini ve hayranlarını da özlettiklerinin farkında olduğunu belirtiyorlar. Ülkemizdeki ilk konserleri 22 Temmuz 2010 akşamı İstanbul Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda, ikinci konser ise 23 Temmuz 2010 akşamı Çeşme’de gerçekleşecek. Böylelikle Türkiye’nin dört bir köşesinden tatil için Çeşme’ye gelen The Cranberries hayranları da grubu canlı performanslarında yeniden izleme şansı bulacaklar. Grubun gitaristi ve söz yazarı Noel Hogan heyecanını dile getirirken ayrı oldukları dönemde solo çalışmaları n tecrübelerine çok şey kattığını ve The Cranberries grubunun yeni performansına çok fayda sağlayacağını belirtiyor. Noel Hogan, kardeşi Mike Hogan’la birlikte en son Ocak 2009’ta The Cranberries grubunun elemanı olarak konser vermişlerdi. Grup yedi senenin ardından sıkı bir hazırlık yaparak Avrupa turnelerine Fransa’nın Lille kentinden 5 Mart 2011 tarihinde başlayacak. Grup ilk olarak 1988 yılında The Cranberry Saw Us olarak müzik dünyasına adını duyurdu.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.