Trompet
30 Ağustos 2009 Pazar - 21:14     14.919 kez okundu.    
Trompet

Trompet nefesli bir çalgıdır. Eski tarihlerde kamışdan ya da tahtadan yapılan trompet artık metalden yapılmaktadır. Ortaçağda popüler olan trumpet senfoni müziği için önem kazanmıştır.

Bach trompet için eserler meydana getirmiştir. Modern çağlarda caz müziği içindeki yerini alan trompet günümüzün önemli solo çalgılarından biridir.

İstanbul Müzik Akademisi‘nde trompet dersleri ülkemizin saygın müzisyenleri tarafından verilmektedir. Trompet dersi almak isteyen öğrenciler trompette her hangi bir sorun yaşamamaları için önce mülakata alınır. Konunun hocası tarafından trompet kursu ile ilgili bilgilendirilen öğrencinin kaydı alınır.


Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.