Troya Efsanesi Angora’da
12 Aralık 2009 Cumartesi - 11:34     3.246 kez okundu.    
Troya Efsanesi Angora’da

Troya Efsanesi Angora’da

Anadolu Ateşi grubu, 1999 yılından beri ‘dansın senfonisi’ olarak genç yeteneklere açmış olduğu yolda sanat yaşamına devam ediyor.

Sahne düzeni ve organizasyonuyla, çalışma geleneklerinin disipliniyle binlerce gösteriye imza atmış binlerce saat dans etmiş ve binlerce seyirciye ulaşmış olan grup 2009 senesinin son günlerinde Troya Efsanesi ile Ankara’da..On yıldan bu yana ülkemizin tarihini, mistik özelliklerini, trajedisini, dramını, şenliğini tüm dünyaya başarılı şekilde tanıtan Anadolu Ateşi grubu 23 – 24- 25- 26 Aralık 2009 ‘da Ankara’da Anadolu Gösteri Kongre Merkezi’nde dünya turnesine çıkmadan önceki son gösterilerini gerçekleştiriyor. Troya Efsanesi’nde aşkın, savaşın ve mitolojinin yoğrulduğu Anadolu’muzun kuzeybatısında bulunan Biga Yarımadası’nda M.Ö 1300’de refah, mutluluk ve bolluk içinde yaşayan insanların bir iktidar ve ihtiras kavgasının ortasında nasıl kaldıkları anlatılmaktadır. Büyük savaşların ve dökülen kanların ardından meşhur İda dağı na (Kaz dağları na) sığınan Troyalı’lar ve imparatorları Kaz Dağları’nın ormanlarındaki kerestelerden gemiler inşa ederek, bugünkü İtalya’ya gidip, Roma İmparatorluğu’nu kurarlar. İşte dans, müzik ve teknolojiyle sunulan görsel şölen tüm görkemi ve estetiğiyle ülkemizin birçok uygarlıklara kucak açmış tarih zenginlikleri olan bir toprak bütünü, bir kültür birliği olduğunu tüm dünyaya göstermektedir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.