Tülünay Engin Yıldırım
3 Aralık 2009 Perşembe - 20:24     7.539 kez okundu.    
Tülünay Engin Yıldırım

Klasik Gitar öğrenimine 1994 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Vakıf Konservatuvarı’nda Savaş Çekirge ille başladı. Hüsrev İsfendiyaroğlu ile Güney Amerika formlarını çalıştı. 1998’deki mezuniyetinin ardından Misak Toros ile Avrupa Müziği üzerine çalışmalar yaptı.

2000 yılında Sevda Cenap And Vakfı tarafından düzenlenen III. Antonio Lauro Uluslararası Klasik Gitar Yarışması’nda “Türk Eserinde En İyi Yorum Ödülü” ile onurlandırıldı. V.ODTÜ Klasik Gitar Festivali ’nde, İstanbul Teknik Üniversitesi, Saint Joseph Lisesi’nde düzenlenen festivallerde sahne aldı. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

Ankara ve İstanbul’da katıldığı birçok workshopta Alirio Diaz, Tillmann Hopstock, Jorge Orozco, Javier Garcia Moreno gibi birçok başarılı müzisyenle çalışma imkanı buldu.

2009 yılında düzenlenen Yıldız Teknik Üniversitesi II. Ulusal Klasik Gitar Beste Yarışması’nda “Beştaş” adlı eseriyle I.Mansiyon Ödülü’ne sahip oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi M.F. Savaş Çekirge Klasik Gitar Araştırma Merkezi’nde Ahmet Kanneci danışmanlığında klasik gitar eğitmenliği, İTÜ Gitar Dergisi ve festival kurulundaki görevine, İstanbul Müzik Akademisi’nde klasik gitar eğitmenliğine ve kompozisyon çalışmalarına devam ediyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.