Türkiye’de ilk kez Efterklang Konseri
26 Kasım 2009 Perşembe - 11:39     2.662 kez okundu.    
Türkiye’de ilk kez Efterklang Konseri

Türkiye’de ilk kez Efterklang Konseri
‘City Star Nights by Converse’ konser serilerinin ikincisinde yine kaliteden ödün vermeden Modern Batı müziğinin en iyi örneklerini müzikseverlere sunmaya devam ediyor.

Danimarka rüzgarlarını Türkiye’de estirecek olan grup ilk konser ini İstanbul’da gerçekleştirecek. Dört kişiden oluşan grup 2004 yılında çıkardıkları albümde ‘Tripper’ başlığı ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Bir çok grubun ve müzisyenin denediği klasik müziğin rock kalıplarına uydurularak rock- oda müziği tarzı bir çok müziksever tarafından ilgiyle izlenmekte. Efterklang yaptığı albümle prodüksiyonunu gerçekleştiren firmaya 15 yıl sonra en hızlı satış yapan albüm ünvanını kazandırdı. 2007 yılında ikinci albümleri ‘Parades’ hızlarını kesmedi. Efterklang grubunun yakaladığı tınılarla elektronik müziğin gerçekten kaliteli ve özenli icra edildiğinde dinlemenin keyfini kat kat arttırdı. Grubun en önemli özelliği uzun ve titiz çalışmaların sonucunda yakalamış oldukları özel tınılar ve orkestra elemanlarının bu bütünlüğü ve tınıların büyüsünü bozmamalarıdır. Efterklang dört kişiden oluşan bir grup ancak konserlerde renklerini arttırıyor ve zenginleşiyorlar. Başarılı kurgularıyla göz dolduruyor ve ilgiyle izleniyorlar. Vokal düzenlemeler ve ilginç tınılarla dolu Efterklang’a ait bestelerin repertuarı oluşturduğu bu müzik şöleni ni kaçırmayınız. Yer:İndigo Tarih: 29.11.2009 Pazar saat 21:00’de..İyi seyirler.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.