Türkiye’de Japonya Yılı ‘2010
3 Ocak 2010 Pazar - 11:27     2.763 kez okundu.    
Türkiye’de Japonya Yılı ‘2010

Türkiye’de Japonya Yılı ‘2010

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yeni Yılın ilk konserini ‘Türkiye’de Japonya Yılı’ başlığında şef Rengim Gökmen’le 4 Ocak’ta gerçekleştirecek.

Solist keman sanatçısı Sayaka Shoji Japonya’dan konuk olarak katılıyor konsere. Türkiye’de Japonya Yılı etkinlikleri her iki kültürün buluşmasıyla renkli etkinliklere sahne olacak bu yıl. Konserde Ulvi Cemal Erkin ’in ‘Köçekçe’ ve Paganini’nin 1.Keman Konçertosu seslendirilecek.
Japonya renkli kültür ve tarihiyle her zaman ilgimizi çekmiş bir Doğu Asya ülkesidir. Etnik ve coğrafik yapısı, folklorik giyim ve ritüellere dayalı gelenekleri, ilginç tat ve lezzetlerdeki mutfakları, müzikleri ve enstrümanları ile Doğan Güneşin Ülkesi ile 2010 yılında sanat ve müzikle bir araya geleceğiz ve gülümseyeceğiz dostça. Japonya 3000’den fazla adadan oluşan ve ünlü Fuji yanardağı gibi birçok yanardağın bulunduğu dağlık alanların geniş olduğu bir ülke. 128 milyon nüfuslu ülkenin başkenti Tokyo. Kimonoları, çay törenleri, pirinç tarlaları, Budistleri, bayram ve festivalleri ile yaşamaya ve görülmeye değer kültürlerden biri. Türkiye’de Japonya Yılı 2010’ kapsamında etkinliklerle Güneş’in ülkesine gidelim.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.