Türkiye’nin Pavarotti’si
3 Aralık 2009 Perşembe - 12:22     7.687 kez okundu.    
Türkiye’nin Pavarotti’si

Türkiye’nin Pavarotti’si

Dünyanın en büyük seslerinden ve tanınmış tenorlarından Luciano Pavarotti’yi ardında bıraktığı sayısız eserle daima kulaklarımızda duyumsuyoruz.

O’nu ölümsüzleştiren konser ve stüdyo çalışmalarını sesindeki tını zenginliğini hep zevkle dinliyeceğiz. Değerli ve başarılı bir sanatçı ölümsüzdür. O’nlar daima aramızda bizi tebessümle izlerken başarı merdivenlerini çıkmış yeni ve yaşayan değerleri birlikte alkışlıyacağız. Türkiye’mizin yetiştirdiği muazzam ses rengiyle adeta Pavarotti’yi anımsatan Hakan Aysev sahnede kanlı, canlı, neşeli ve sıcak kişiliğiyle yeniden ve yeniden dünyaya geliyor. Sanatçı 1968 yılında Ankara’da yaşama ‘merhaba’ dedi. 1981’de Ankara Devlet Konservatuarı’na giren Aysev, 1987’de 6.Belvedere Şan Yarışması’nda En İyi Genç Şarkıcı ödülüne layık görüldü. 1988 yılında Viyana’da Mozart’ın Cosi Fan Tutte operasındaki bir rolle Avrupa turnesine çıktı. 1989 Salzburg Festivali’nde çeşitli operaların başrolünü üstlendi. Aynı yılın Eylül ayında Viyana Devlet Operası’nda kadrolu olarak göreve başladı ve Luciano Pavarotti’nin öğrencisi olarak ‘Türk Pavarotti’ diye anıldı. Sırasıyla Koblenz Devlet Operası, Darmstadt Devlet Operası, Wozzec Operası, Buenos Aires Teatro’sunda majör sanatçı olarak Amerika, Asya ve Avrupa’da turnelere çıktı. 97 ve 98 yıllarında iki CD albüm çıkardı. Ülkemizde Nilüfer, Bulutsuzluk Özlemi ile Tiflis Senfoni Orkestrasıyla Ağrı Dağı Efsanesi’nde, 5.ve 6. Bilkent Anadolu Müzik Festivali’nde solistlik yaptı. 2000- 2002 yılları arasında İzmir Devlet Operası’nda Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni olarak görev yaptı. Aysev halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde görev yapmakta olup, Haliç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Değerli sanatçımızı 7 Aralık 2009 saat 21:00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde İlhan Şeşen Live çalışması içerisinde zevkle izleyeceğiz.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.