U2 ’nin Belkemiği Bono
13 Haziran 2010 Pazar - 10:36     2.370 kez okundu.    
U2 ’nin Belkemiği Bono

U2 ’nin Belkemiği Bono
Muhteşem sahnesi ve organizasyonuyla dünya turnesi kapsamında ülkemize de gelmesini heyecanla beklediğimiz U2 grubunun vokalisti ve gitaristi Bono belkemiğindeki rahatsızlık nedeniyle Münih kentindeki bir hastanede acilen ameliyata alındı.

Başarılı geçen ameliyatının ardından 8 haftalık bir nekahat sürecine giren ve fizik tedavileri süren Bono, U’ 360 Dünya turnesinin Amerika konserlerini ertelemek zorunda kaldı. Dünya turnesi Haziran’da başlayacak grup Bono’nun sağlık durumunun olumlu hale gelmesini bekleyecek ve Ağustos ayı nda konserlerine başlayacak. Grubun 6 Eylül 2010 tarihinde Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştireceği İstanbul konserinde herhangi bir aksama yada tarih değişikliği söz konusu değil. Konser İstanbul Kültür ve Sanat Başkenti Projesi kapsamında İKSV (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı) ve Pozitif’in organizasyonu işbirliğinde gerçekleşecek. Bono’nun doktoru tarafından yapılan açıklamada siyatik sinirinin sıkışması ile bel kemiğindeki baskının bağ dokuları nı zedeleyerek ‘bel fıtığı’ oluştuğunu belirtti. Hastahanede sanatçının başından bir an olsun ayrılmayan U2 grubunun menajeri Paul Mc Guiness turnelerinin ertlenmesiyle bir milyon hayranın heyecanla beklediği U2 360 konseri gecikmeli de olsa gerçekleceğini söyledi. Hayranları adına da üzgün olduğunu söyleyen Mc Guiness önemli olan Bono’nun sağlık durumunun iyiye gitmesi ve hayati tehlikeyi atlatarak aralarına dönmesi olduğunun da altını çizdi. İstanbul’da 6 Eylül’de gerçekleşecek muhteşem U2 360 konseri heyecan ve merakla bekleniyor.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.