U2 İstanbulda
21 Ekim 2009 Çarşamba - 19:55     2.009 kez okundu.    
U2 İstanbulda

İstanbul’da 360 Derece Tur’la U2.

Rock müziğinin yaşayan efsanesi ‘U2 360 Tour’ 6 Eylül 2010’da muhteşem sahnesiyle İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı nda konserini gerçekleştirecek. Grubun direktörü Willie Williams, konserlerinin özel mimarı Mark Fisher’la birlikte çalışarak görsel bir şölen hazırlığı içine girdi. ‘U2 360 Tour’, konser turneleri için şimdiye kadar tasarlanmış ve vücuda gelmiş en etkileyici sahne tasarımı ile seyircilerinin karşısında olacak. Dev bir silindir video sistemi ile 64 metre yükseklikteki panellerle sahne etrafında dönecek olan köprü sistemi vasıtasıyla 360 derecelik görüş açısıyla konserde müzik severlerine muhteşem bir teknik ve görsel şölen sunacak. 2010 konser programında U2 Türkiye’den sonra Almanya, Danimarka, Finlandiya, Rusya, Avusturya, Yunanistan, Fransa, Belçika, İspanya ve Portekiz’e gidecek. Avrupa’da
2 milyon kişinin izlediği konser aynı görkemiyle stadyumlarda gerçekleşti. Amerika’da Muse’un açılış grubu olarak turnelerini sürdürmekte olan grup, 2005/2006 yıllarında Vertigo turnesinden itibaren ilk stadyum turnesi olma özelliğine de sahip. Grubun 12. son albümü ‘No Line On The Horizon’ adını taşıyor. Albüm İngiltere, Fransa, İrlanda, Almanya, Belçika, Finlandiya, Japonya ve Çek Cumhuriyeti ülkelerinin top listelerinde bir numaraya tırmandı. Grubun stadyum konserlerinde yer alan ön gruplarda popülarite ve müzik başarıları açısından gözde gruplardan oluşuyor. Bu durumda 6 Eylül 2010 İstanbul konserinde yer alacak ön grubun kimler olduğu da merak konusu. Daha önce ön grup olarak U2 konserlerinde yer almış olan Muse, The Black Eyed Peas, Kaiser Chiefs, Snow Patrol, Elbow, Glasvegas’ı sayabiliriz. U2 360 dünya turneleri sponsorluğu BlackBerry tarafından yapıldı. Grubun resmi sitesinin üyeleri grubun konser biletlerine sahip olma hususunda öncelikliler. Grubun remiks CD’si de hediye ediliyor site üyelerine. Ülkemizi ve 2010 Avrupa Başkenti olan İstanbul’u yeniden dünyanın gözü önüne getirecek olan bu muhteşem stadyum konseri Pozitif ve İKSV işbirliğiyle gerçekleştirildi. Hep birlikte bu görsel şöleni kaçırmayalım!

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.