Ücretsiz ‘Cem Adrian’ Konserini Kaçırmayınız !
19 Temmuz 2013 Cuma - 10:07     1.681 kez okundu.    
Ücretsiz ‘Cem Adrian’ Konserini Kaçırmayınız !

Ücretsiz ‘Cem Adrian’ Konserini Kaçırmayınız !

Anadolu Yakası’nın şirin beldelerinden Maltepe ilçesinin belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ramazan Etkinlikleri’ tüm enerjisiyle devam ediyor.

20 Temmuz 2013 Cumartesi günü saat 21:30’da ‘en tiz erkek sesi’ kontrtenor vokal Cem Adrian müzikseverlerle Organik Pazar’da kucaklaşacak. Ücretsiz izlenebilen konserinde Cem Adrian, sevilen güncel ve nostaljik klasiklerle, albümlerinden hit parçalarla canlı canlı söyleyecek. Maltepe, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan 10.uncu büyük ilçesi olup Kadıköy, Ataşehir, Kartal ilçelerine komşu olarak yer almaktadır. Maltepe ilçesinin tarihi Bizans İmparatorluğu’na kadar dayanmaktadır. Bizans tarihinde ‘Pelekanon’ adı verilen ilçe, Küçükyalı ilçesinde bulunan Bryas Sarayı kalıntılarından dolayı ‘Bryas’ ismini de almaktadır. 16.yüzyılda kurulan Maltepe’nin 1509’daki büyük depremle yıkılmış olduğu bulunan şehir kalıntılarından da anlaşılmaktadır. 14.yüzyıl ortalarında Orhan Gazi ve III.Andronikos arasında bu havzada yaşanan savaş ise ünlü tarihçi Hammer tarafından tespit edilmiştir. Karşıt görüşteki tarihçi 6.Mırmıroğlu ise Pelekanon Savaşı’nın Darıca- Eskihisar arasında yaşandığı savını ortaya koymuştur. Maltepe adı ‘Höyük Tümülüs’ yani ‘Yığma tepe’ yapısında içinde altın ve değerli taşlardan oluşan hazinelerin bulunduğu toprak anlamına gelmektedir. Türklerin fethinden önce Kocaeli Yarımadası Bizanslıların elinde bulunmaktadır. Türk akıncıları Kocaeli Yarımadası’na yaptıkları akınlarla Üsküdar’a kadar ilerlemiş ve Maltepe’yi de Anadolu Selçukluları topraklarına katmışlardır. İznik ve çevresine kadar ilerleyen Süleyman Şah komutasındaki Selçuklular, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurulmasından az önce yıkılmış, bölge ise yeniden Bizanslıların eline geçmiştir. İkinci Osmanlı Padişahı Orhan Gazi Maltepe’yi Bizanslıların elinden alarak Osmanlı topraklarına katmıştır. Fatih Sultan Mehmet’in 1453 yılında İstanbul’un fethinde 300.000 kişilik ordusuyla Maltepe’de bulunan ‘Hünkar Çayırı’na istirahat için geldiği ve orada öldüğü de tarihçi İsmail Hami Danişment tarafından belirtilmiştir. Bu tespit aynı zamanda Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de yer almıştır. Bu nedenle Maltepe, tarihi konumu bakımından çok önemli bir yere sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Maltepe, askeri birliklerin konaklama mevkii olarak kullanılmıştır. Kazasker Feyzullah Efendi tarafından ıslah edilerek yeni bir çehreye kavuşan Maltepe’ye Kayış Dağı memba suyu künklerle getirilmiş ve Maltepe meydanındaki camii yanına asmalı kahvehaneler yapılmıştır. 1910 yılında Maltepe’de ilk cemiyet olan ‘Uhuvvet-i Osmaniye’ kurulmuştur. İlçeye ilk ilkokul ise 1912’de Şayeste Kadı Efendi tarafından yaptırılmıştır. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Balkan ülkelerinden gelen Türk göçmenler Maltepe’ye yerleşmiştir. Bugünkü adıyla bilinen Süreyya Paşa Göğüs Hastahanesi Maltepe’nin gelişiminde önemli rol oynamıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.