Ünlü Keman Şovmeni Andre Rieu Geliyor!
28 Şubat 2013 Perşembe - 11:12     4.158 kez okundu.    
Ünlü Keman Şovmeni Andre Rieu Geliyor!

Ünlü Keman Şovmeni Andre Rieu Geliyor!

Klasik Müziği sahne şovuyla harmanlayarak izleyenlere keyifli zamanlar yaşatan Hollandalı keman sanatçısı Andre Rieu 29 Kasım 2013 Cuma günü İstanbul’a konser vermek üzere geliyor.

Yoğun bir hayran kitlesine sahip ünlü kemancının İstanbul Sinan Erdem Olimpik Salon’da vereceği konserin biletleri 5 Mart 2013 tarihinden itibaren satışa sunulacak. Asıl adı Andre Leon Marie Nicholas Rieu olan sanatçı besteci, kemancı ve orkestra şefidir. Johann Strauss Orkestrası’nın kurucusu olan sanatçı 1949 yılında Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Müzik otoritelerinin yüzyılın en büyük kemancılarından biri olarak saydığı Andre Rieu ayrıca olimpiyat statlarında konser veren ilk tek klasik müzik sanatçısı olarak anılmaktadır. ‘Klasik Müziğin Madonna’sı’ olarak nitelendirilen sanatçıya Brezilya Devlet Başkanı’nın bizzat Hollanda’ya giderek konser için ülkesine davet ettiği de gelen haberler arasındadır. Hollanda Kuzey Avrupa’da bulunan aynı zamanda da Karayipler’de toprakları bulunan bir ülkedir. Belçika ve Almanya’ya komşu olan ülke Belçika ve Lüksemburg ile ‘Benelüks’ devletlerini kurmuşlardır. Avrupa’nın en büyük limanlarından biri Hollanda’nın Rotterdam kentindedir. Meşru monarşi ile yönetilen ülke laleleri, peynirleri, holştayn inekleri, bisikletleri ve yel değirmenleri ile ünlüdür.  Avrupa Birliği, NATO ve OECD üyesi olan Hollanda’da bazı ülkelerde suç sayılan bir takım özgürlükler tanınmıştır. Üç büyük nehrin ikiye böldüğü ülke deniz seviyesinin altında bulunduğundan tarihte büyük sel felaketleri yaşamışlardır. 13.yüzyılda yaşanan St. Lucia sel felaketinde 50.000 kişi, 1937’de meydana gelen sellerde ise 1835 ülke vatandaşı hayatını kaybetmiştir. Tarımın gerçekleştiği toprakların yüzde dokuzunu kaybeden ülkede denizden toprak kazanma çalışmalarıyla 2500 km. kadar toprak elde edilerek işlenmeye başlamıştır. Çok güçlü bir ekonomiye sahip olan ülke Avrupa’da önemli bir noktada bulunmaktadır. Gemicilik, bankacılık, ticaret ve balıkçılık gibi sektörler ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Dünyanın en fazla ihracat yapan ülkeleri arasında 10. sırada yer alan Hollanda dünyadaki 16. büyük ekonomiye sahip olan bir ülkedir. Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dır. Hükümeti barındıran idari başkent ise Lahey’dir. Sellerle yüzyıllardır mücadele eden kentte su bendleri ve kanallar bulunmaktadır. Su kanallarının üzerine yüzen evler yapılmıştır. Amsterdam en çok turist akınına uğrayan merkezler arasında 5. Sırada yer almaktadır. Kentte 350 otelle 45.000 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Bir çok müzenin bulunduğu kentteki kahvehaneler (coffe shop) ziyaretçilerin ilgi odağıdır. Amsterdam bisikletleri ve bisiklet yollarıyla ünlüdür. Bir milyon bisiklet ve bisikletlinin bulunduğu kentte araba kullanmak tercih edilmez. Bir çok caddenin araç trafiği ne kapalı olması nedeniyle otobüs, tramvay, deniz otobüsü, deniz taksisi gibi toplu taşıma araçları tercih edilmektedir. Amsterdam hava Limanı dünyanın onuncu, Avrupa’nın ise beşinci büyük hava limanıdır.

icon Etiketler:
Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.