Ünlü Şarkıcı Madonna 3.Filmi için yönetmen Koltuğunda
29 Mart 2014 Cumartesi - 07:22     2.653 kez okundu.    
Ünlü Şarkıcı Madonna 3.Filmi için yönetmen Koltuğunda

Ünlü Şarkıcı Madonna 3.Filmi için yönetmen Koltuğunda

‘Pop Müziği’nin Kraliçesi’, müzisyen, şarkıcı, film yapımcısı, aktris, yazar ve modacı Madonna, geçen yıl Rebecca Walker’ın yayınevlerine sunduğu romanı ‘Ade: A Love Story’i beyazperdeye uyarlamak üzere yönetmen koltuğuna oturuyor.

Madonna’nın yönetmenliğini üstlendiği filmin konusu; üniversite öğrencisi Amerikalı bir genç kızla Kenyalı Müslüman bir gencin yaşadığı aşk anlatılmaktadır.  Filmi ‘American Beauty’ filminin yapımcısı Bruci Kohen üstlenmektedir. Madonna yönetmenlik işine ilk olarak 2008 yılında ‘Filth and Wisdom’ filmiyle soyunmuştur. Ardından ikinci filmi ‘W.O’nun 2011 yılında yönetmenliğini gerçekleştiren sanatçı 2012 yılında ‘müzik tarihinin en başarılı kadını’ olarak ilan edilmiştir. Asıl adı Madonna Louise Veronica Ciccone olan ünlü şarkıcı 1958 yılında ABD’nin Michigan eyaletinin Bay City kentinde dünyaya gelmiştir. Yüksek enerji li sahne performanslarıyla din, politika ve cinsellik temalarını sahnesinde kullanan sanatçı 2000 yılında çıkardığı albümünün 130 milyona ulaşan satışıyla ‘tüm zamanların en başarılı kadın sanatçısı’ olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. 2010 yılında yapılan resmi açıklamaya göre 275 milyonla kendi satış rekorunu kıran sanatçı ‘tüm zamanların en çok satan kadın sanatçısı’ olarak müzik tarihine geçmiştir. 1980 yılında çıkardığı Papa Don’t Preach, Like A Pryer, Material Girl, La İsla Bonita şarkılarıyla müzik piyasasını kasıp kavuran sanatçı 90’lı yıllarda Justify My Love, Vogue, Frozen, Erotica, Ray of Light, 2000’li yıllarda Don’t Tell Me, Hung Up, 4 Minutes, American Life, Sorry gibi çıkardığı başarılı şarkılarla zirveye oturmuştur. Otuz yıllık sanat hayatında yaptığı tüm şarkıları klasikleşen, çektiği video klipleri ve yayınladığı albümleri müzik endüstrisinin sınırlarını çizen birer başyapıt niteliğindedir. 2008 yılında çıkardığı ‘4 Minutes’ şarkısı Elvis Presley’in rekorunu egale etmeyi başarmıştır. 2012’de çıkardığı albümün hit şarkısı ‘Give Me All Your Luvin’ 38.inci kez Billboard Hot 100’de kendi rekorunu egale etmiştir. Otuz yılı aşkın sanat yaşamı olan Madonna, 7 Grammy, 2 Altın Küre, 3 BRIT, 30 Billboard, 24 MTV Müzik Ödülü ve yanı sıra birçok prestijli ödülün de sahibidir. Kanadalı Fransız bir annenin ‘Nonnie’ diye hitap ettiği 6 kardeşten biri olan Madonna, katı Katolik bir baba tarafından yetiştirilmiştir. Çocuklarını bir enstrüman çalmaya ve her gün kiliseye gitmeye mecbur kılan Katolik baba Tony,  Madonna’nın dans etme arzusuna karşı çıkmamıştır. Sanatçı henüz 5 yaşındayken annesini göğüs kanserinden yitirmiş ve evin hizmetçisiyle evlenen babasının iki çocuğu daha aile nüfusuna katılmıştır. Annesine duyduğu büyük sevgi nedeniyle üvey annesine bir tülü ısınamayan Madonna, babasının ilgisini çekmek istemektedir. Madonna bunun için marjinal kıyafetler, tuhaf davranışlarla başladığı gençlik yaşamı nın tüm izlerini müzik kariyerine de taşımıştır. Michigan Üniversitesi’nde burslu dans eğitimine başlayan sanatçı, hocası Christopher Flynn’ın önerisiyle şansını büyük şehirlerde denemesi fikriyle muhteşem kariyerine ilk adımı atmıştır.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.