Van’a Yardım İçin Rock Konseri
26 Ekim 2011 Çarşamba - 10:21     3.074 kez okundu.    
Van’a Yardım İçin Rock Konseri

Van’a Yardım İçin Rock Konseri

4×4, Aydilge, Aslı, Ayşe Saran, Aylin Aslım, Can Bonomo, Barlas, Çilekeş, Cem Köksal, Demir Demirkan, Demirhan Baylan, Dilemma,

Direc-t, Duman, Ete Kurttekin, Emre Aydın, Gece, Foma, Feridun Düzağaç, Haluk Levent, Gece Yolcuları, Kurban, Mabel Matiz, Malt, Moğollar, Ogün Sanlısoy, Melis Danişment, Şebnem Ferah, Gripin, Pamela, Yüksek Sadakat, TNK, Redd, Murder King, Multitap, Özge Fışkın, Öztürk, Mor ve Ötesi Van’da yaşanan deprem felaketinin bir nebze yaralarını sarmak için özel bir konserde bir araya geliyorlar. Rock Grupları 30 Ekim 2011 Pazar günü sabah 10:00’dan, gece 00:00’a kadar sürecek konserlerini Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda gerçekleştirecekler. Konserden elde edilecek gelir Van’daki depremzedelere aktarılması için Kızılay’a bağışlanacak. Depremler, yerkabuğunda biriken gazların enerji oluşturması ile ortaya çıkan sismik dalgaların, yerkabuğunu hareket ettirmesi sonucu meydana gelen maddi hasarlardır. Yer sarsıntısı yada zelzele adı verilen bu toprağın alt katmanlarının yüzeye çıkan etkinliği ile insanoğlunun inşa ettiği bina, köprü ve yollar hasar görmekte ve can kaybına yol açmakta olan bir doğa hareketidir. Depremlerin şiddetleri ve büyüklüklerini belirleyen frekanslar sismometre cihazları tarafından belirlenir. Depremleri inceleyen bilim dalına Sismoloji adı verilir. Depremler Richter ölçeğiyle şiddet ve büyüklükleri tespit edilirken, 3 şiddetinin altındaki depremler hissedilmemekte, 7 şiddeti ve üzerindeki depremler yıkıcı şiddette olabilirler. Yeryüzüne yakın olan yerkabuğu hareketleri sonucunda denizlerde veya göllerde tsunami oluşur. Tsunamiler, büyük, dev dalgalardır. Su baskınları ve yıkımlarla önüne kattığı her şeyi akıntısıyla sürükleyerek, can ve mal kaybına neden olurlar. Yeryüzünde tespit edilen deprem sayısı her yıl 500.000 rakamlarında seyretmekte ve bunların 100.000 kadarı hissedilmektedir.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.