Vanessa Paradis Haliç Kongre’de
23 Ocak 2011 Pazar - 11:39     3.399 kez okundu.    
Vanessa Paradis Haliç Kongre’de

Vanessa Paradis Haliç Kongre’de

Dünyaca ünlü Fransız şarkıcı, manken ve aktris Vanessa Paradis 7 Şubat 2011 Pazartesi günü Haliç Kongre Sarayı’nda hayranlarına müzik ziyafeti sunacak.

 İlk single’ını 1987 yılında ‘Joe le Taxi’ ile çıkaran sanatçı İngiltere ve Fransa başta olmak üzere 15 ülkede liste başına geçti. Yaptığı albümlerle dünya çapında satış rekorları kıran güzel şarkıcı ünlü aktör Johnny Deep’le  hayatını birleştirdi. 1990- 1992 yıllarında güçlü müzik prodüktörleriyle gerçekleştirdiği albümlerle müzik dünyasındaki yerini kalıcılaştıran sanatçı ünlü aktör Gerard Depardieu ile çevirdiği ilk filmi ‘Elisa’ ile sinema dünyasına adım attı. Ardından dokuz filme başrolündeki başarısıyla imza atan Vanessa Paradis uzun yıllardır kozmetik firması Chanel’in ‘Coco’ parfümünün yüzü olarak tanınmaktadır. Sanatçının sinemadaki ilk başarısının mimarı Gerard Depardieu, asıl adı Gerard Xavier Marcel Depardieu 27 Aralık 1949 yılında dünyaya geldi. Çok kez Oscar’a aday gösterilen ve Altın Küre ödülü sahibi Fransız sinema sanatçısı Fransa’da ve dünyada tanınmış önemli aktörlerdendir. İşçi bir ailenin altı çocuğundan üçüncüsü olan sanatçı ilkokul yıllarında yaşadığı konuşma bozukluğu nedeniyle sınfında uyumsuzluklar ve olumsuzluklar yaşadı. Onüç yaşına geldiğinde matbaacılık mesleği eğitimini tamamlamadan bıraktı. 1964 yılında oyunculuk eğitimi alan bir arkadaşıyla izlemeye gittiği ‘Moliere’ oyununu izledikten sonra aktör olmaya karar verdi. Ücretsiz tiyatro eğitimi veren bir okulda başlangıç yapan sanatçı 1966 yılında ‘Ecole d’art dramatique’ te öğrenimine devam etti. Eğitimi sonrasında dört film gerçekleştiren sanatçı 1980’li yıllarda tanınmış bir film yıldızıydı. Sanat yaşamındaki ilk ödülü Cesar’ı ‘Le Derniere Metro’ filmiyle aldı. Ünlü şarkıcı Patricia Kaas’ın çıkışı için sanatçıyı destekleyen Depardieu, 1990’lı yıllarda ünlü aktör Jean Reno’yla birlikte yıldızı parlayan sanatçılardan biri oldu.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.