Virtüoz Davul Performansı Babylon’da
28 Eylül 2012 Cuma - 12:06     2.355 kez okundu.    
Virtüoz Davul Performansı Babylon’da

Virtüoz Davul Performansı Babylon’da

Enstrümantal hip- hop, IDM ve caz tarzını harmanlayıp, davulda harikalar yaratan Japon asıllı Shigeto, (asıl adı Zachary Saginaw) 29 Eylül 2012 Cumartesi günü Beyoğlu- Tünel’deki Babylon’da sahne alacak.

Henüz 5 yaşında davul çalmaya başlayan ve ardından caz eğitimi alan Shigeto, müzik prodüktörlüğüne de sıradışı müziğinin yansımalarını getiriyor. Shigeto, ‘büyümekte olan’ anlamı ile Zachary Saginaw’ın yaptığı işe de ayrı mana katıyor. Japon köklerine  duyduğu saygıyı da aldığı sahne ismine yansıtan Shigeto, kendine özgü soyut, değişken ve son derece akıcı ritmleri süratiyle birleştiriyor. Çıkardığı başarılı albümler müzik otoritelerinden oldukça pozitif tepkiler alıyor. Shigeto gecesinde Babylon’da Hattori Hanzo ve Yakuza adlı iki Uzakdoğulu sanatçı daha sahne alıyor. Japonya (Nippon), Doğu Asya’da yer alan bir ada ülkesidir. Büyük Okyanus’ta yer alan Japonya, Kore, Rusya ve Çin’in doğusunda yer alır. Japonya güneş ve köken anlamına gelir. Üçbinden fazla ada topluluğundan oluşan ülke, dağlık olup, yanardağların bol bulunduğu bir kara yapısına sahiptir. Faaliyetleriyle en bilinen yüksek dağı Fuji yanardağı dır. Dünya nüfusu açısından en büyük ve kalabalık 10.ülke sıralamasında yer alan Japonya’nın başkenti Tokyo’dur. Arkeolojik tespitler Paleolotik çağ da insanların Japon adaları nda yaşadığına işaret eder. Japonya’nın siyasi yapılanmasında devletin başında imparator, hükümetin başında başbakanın yer almasıyla şekillenir. Japonya’nın kültür hayatının en önemli simgelerinden biri kadınların giydiği Kimono’dur. Yirmi yaşına basan her Japon kızının seremoniyle giydiği kimonolor içinde Japon kadını e yüksek derecede asaletin ve kibarlığın temsilcileridirler.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.