Virtüoz Piyanist Metin Ülkü Konseri
25 Kasım 2009 Çarşamba - 10:50     3.762 kez okundu.    
Virtüoz Piyanist Metin Ülkü Konseri

Virtüoz Piyanist Metin Ülkü Konseri
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarında öğretim üyesi olan sanatçı Profesör Metin Ülkü, 1962 yılında Ankara’da dünyaya geldi.

Henüz 10 yaşında iken İstanbul Devlet Konservatuarı Piyano bölümü ne girmeyi başardı. Prof.Cengiz Tanç’tan kompozisyon dersleri almaya başladığında 16 yaşında idi. 1981 yılında konservatuarın yüksek lisans bölümünü tamamladı. Kazandığı bursla Cenevre’ye giderek Nikita Magalof’tan yoğun bir eğitim aldı. Lozan Konservatuarı ’nda eğitimine devam ederken yaz kursuna Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi ’ne giderek Prof.Carl Seeman’la çalıştı. Aynı yıl Lozan Konservatuar Orkestrası eşliğinde Beethoven’ın 4.Piyano Konçertosu’nu seslendirmesinin ardından, solo konserler ve resitaller birbirini takip etti. Lozan Konservatuarı bu başarılarından dolayı sanatçıya ‘Virtuosite’ diploması verdi. Sayısız konser, resital çalışması yapan Ülkü, 4 Aralık 2009’da Avusturya Kültür Ofisi’nde yine genç ve başarılı keman sanatçısı Fahrettin Arda ile saat 20:00’de müzikseverlerle buluşacak. Piyano- keman birliğinde seslendirecekleri eserler arasında Adnan Saygun, Ravel ve Beethoven besteleri yer alıyor.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.