Viyola
28 Ağustos 2009 Cuma - 17:09     17.171 kez okundu.    
Viyola

Yaylı çalgılar ailesinin ikincisi sayılan viyola, kemandan az daha büyük yapısı ile aslında kemana oldukça benzemektedir. Konuya hakim olmayan bir kişi tarafından keman viyola aynı şey olarak görülebilir.

Viyolanın ses rengi kemandan daha koyu ve derin duyulur. Ses açısından var olan farklılıklara karşı viyola çalış tekniği açısından kemandan farksızdır.

Bu nedenle viyola dersi almak isteyen öğrencilerin keman çalmak isteyen öğrenciler için yapılan uyarılara göz atmalarını tavsiye ederiz.

Müzik eğitimi işini (Atatürk’ün bıraktığı mirasa ihanet edercesine) ayaklar altına alan ve Türkiye’de sanatın her dalında derin bir boşluk yaşanmasına sebep olan mentalitenin karşısında olan İstanbul Müzik Akademisi,  her meslekten ve her kesimden insanın en azından bir müzik aleti çalabilmesi gerektiğine inanıyor.

Müzik dinle ilgili olan ya da olmayan herkesin hayatında yer alması gereken bir olgudur.

Müzik kursu seçkin bir eğitim kadrosu ile kursu kavramına yeni bir anlayış kazandırarak ülkemizdeki eğitiminde yaşanan derin boşluğu doldurma kararlılığındadır. Konservatuarlarda dahi yeterli bir eğitimin verilemediği bir ortamda gitar dersi, şan dersi, keman eğitimi gibi çok talep olan kursların yanı sıra klasik ve modern Batı müziğinin ve Türk müziğinin bütün enstrümanları ile ilgili dersler hem bireysel hem de grup çalışmaları olarak konusunun ülkemizdeki en önemli isimleri olan hocalar tarafından verilmektedir. Dolayısıyla m6.png bir kursu olarak değil bir okul olarak değerlendirilmelidir. İMA olarak felsefemiz sektörüyle olan bağlarımız, sahip olduğumuz kültür ve imkanlar ile ilgili her türlü deneyimi öğrencilerimize aktararak onların amatör ya da profesyonel iyi birer müzisyen olmalarını sağlamaktır. m6.png ile olan beraberliğiniz eğitimleriniz bittikten sonra da devam edecek ve bu beraberlik sizlere yepyeni vizyonlar kazandıracaktır.